الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

فودان ( Fudan University )

رتبه جهانی : 34 شانگهای سالانه : 4000 - 12000 دولتی

توضیحات

دانشگاه فودان   Fudan university

دانشگاه فودان یک موسسه دولتی است که در سال 1905 تاسیس شد. این دانشگاه در شانگهای چین واقع شده و در چهار منطقه از شهر شانگهای پراکنده شده است.  پردیس Handan، Jiangwan، Fenglin  و Zhangjiang.  بیش از 30000 دانشجو در دانشگاه فودان مشغول به تحصیل هستند نام دانشگاه فودان از کلمه "خورشید و ماه گوانگوا، دان فودان شی" در "کتاب تاریخ" گرفته شده است.

دانشگاه فودان به عنوان یکی از برترین دانشگاه های چین معرفی شده و به دلیل تربیت دانشجویان در زمینه تجارت، پزشکی ، اقتصاد، روزنامه نگاری، آموزش و مهندسی عمران مشهور است. این دانشگاه برای مبادلات بین المللی خود ارزش بالایی قائل استروابط فودان با بیش از 200 موسسه آموزش عالی، دانشجویان را از سراسر جهان به سوی خود می کشاند دانشگاه فودان دارای چهار پردیس و پنج آزمایشگاه ملی است که تحقیقات کلیدی را در زمینه مهندسی، بهداشت و آموزش ارائه می کنند

در حال حاضر دانشگاه فودان دارای 35 دانشکده (بخش) و 18 بیمارستان وابسته (4 مورد از آنها در حال ساخت) استاین مدرسه دارای 79 رشته کارشناسی، 37 امتیاز مجوز مدرک دکتری رشته سطح اول، 43 امتیاز مجوز مدرک کارشناسی ارشد رشته انضباطی سطح اول (شامل امتیاز مجوز مدرک دکتری رشته سطح اول)، 4 امتیاز مجوز مدرک دکتری و مجوز مدرک کارشناسی ارشد است. 32 نقطه مجاز و 35 ایستگاه تحقیقاتی فوق دکتری می باشد

برنامه های کارشناسی بر اساس برنامه درسی اصلی هنرهای لیبرال ساختار یافته استتقویم آموزشی این دانشگاه بر اساس ترم است و هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بالاتر استزبان اصلی آموزش چینی است، اما برخی از برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود

محوطه دانشگاه و پردیس های آن

فودان از یک ساختار دانشگاهی به نام "یک بدن - دو بال" تشکیل است ، دانشگاه  و هر چهار پردیس در مرکز شهر شانگهای قرار گرفته  و از اداره مرکزی مشترک برخوردار هستند.

پردیس هندان

این پردیس ، پردیس اصلی فودان است که در منطقه یانگپو، شانگهای واقع شده است . دانشجویان دوره اول تحصیلات در این دانشگاه زندگی می کنند.

پردیس فنگلین

این پردیس شامل کالج پزشکی شانگهای  یا مرکز پزشکی دانشگاه فودان است.

پردیس ژانگ جیانگ

پردیس ژانگ جیانگ در شانگهای واقع شده است پارک فناوری پیشرفته ژانگ جیانگمنطقه پودونگ. این دانشکده شامل دانشکده میکروالکترونیک ، دانشکده علوم و فنون رایانه ، دانشکده نرم افزار و دانشکده داروسازی است.

پردیس جیانگوان

فقط 2 مایل (3.2 کیلومتر) با پردیس هندان فاصله دارد ، جیانگوان  پردیس جدیدی از دانشگاه فودان است.

مشاهیر فارغ التحصیل دانشگاه فودان چین

افراد معروف و مشهوری در دانشگاه فودان چین تحصیل نموده است. از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. نام برخی از این افراد در زیر آورده شده است:

ژانگ شنگمن (Zhang Shengman) سیاستمدار برجسته و مدیر بانک جهانی

چن ژونگوی (Chen Zhongwei) نخستین فردی که در فرآیند پیوند اندام های جدا پیشقدم شد.

سطح علمی و کیفیت آموزشی این دانشگاه به اندازه ای است که افراد با بالاترین علم و دانش از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. در زمینه های مختلف علمی می توانند به پیشرفت های گسترده و وسیعی در سطح جهان دست یابند.

رتبه بندی دانشگاه فودان

دانشگاه فودان در رتبه 141 در بهترین دانشگاه های جهانی ، رتبه 19 دانشگاه های آسیا  و رتبه 7 دانشگاه های چین قرار دارد این دانشگاه در گروه دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم در چین و دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در چین جای گرفته است.

این دانشگاه به طور فعال بین المللی شدن تحصیلات تکمیلی را ترویج می کند . بیش از 400 موافقت نامه تبادل با بیش از 270 دانشگاه و مؤسسه علمی تحقیقاتی و آموزشی در بیش از 40 کشور و منطقه در سراسر جهان امضا کرده  و با تعداد زیادی از افراد تأثیرگذار همکاری می کند. دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه با کیفیت بالای دانش . مهارت برنده بازار کار هستندفارغ التحصیلان دانشگاه فودان به دلیل دانش عمیق، توانایی عملی عالی و روحیه نوآورانه مثبت به طور گسترده توسط کارفرمایان تحسین می شوندبر اساس "رتبه بندی اشتغال پذیری دانشگاه های جهانی 2019 QS" که در سپتامبر 2018 منتشر شد، دانشگاه فودان از نظر رقابت پذیری اشتغال فارغ التحصیلان در 100 دانشگاه برتر جهان ، رتبه 26 ، و در بین 5 دانشگاه چینی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

شرایط ورود به دانشگاه فودان چین

برای ورود به دانشگاه فودان چین، متقاضیان باید دارای روادید تحصیلی بوده  و سابقه جرم نداشته و تمامی مقررات دانشگاهی را رعایت کنند. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه و هر دانشگاه در کشور چین باید توان مالی کافی داشته باشند. این مورد را با ارائه مدارک کامل ثابت کنند. همچنین دانشجویان باید با فرهنگ چینی و زبان این کشور آشنا باشند. لازم به ذکر است که ارائه مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان چینی (در صورت نیاز) الزامی می باشد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه فودان و مهاجرت تحصیلی به چین به چند بخش تقسیم می شوند:

روادید معتبر و رسمی

کامل کردن فرم های مربوطه

پرداخت مخارج

الی 8 قطعه عکس (گذرنامه)

ارائه فرم درخواست روادید

 

 

 

بورسیه‌های تحصیلی

دانشگاه فودان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی با ارائه بورسیه‌های مختلف فراهم آورده است. از بهترین بورسیه‌های این دانشگاه می‌توان به بورسیه دولتی چین و بورسیه دولتی شانگهای اشاره کرد.

دانشکده‌های دانشگاه فودان

تحصیل در دانشگاه فودان در مقطع کارشناشی در چین  ۴ الی ۶ سال، در مقطع کار شناسی ارشد ۲ الی ۳ سال و در مقطع دکتری ۳ الی ۴ سال طول می‌کشد. دانشکده‌های دانشگاه فودان به شرح زیر هستند:

مطالعات انسانی پیشرفته

آزمایشگاه (سکوی نوآوری فناوری)

تحصیلات تکمیلی در علوم اجتماعی

مطالعه پیشرفته

هوانوردی و فضانوردی

علوم جوی و اقیانوسی، گروه (موسسه علوم جوی)

علوم پایه پزشکی

موسسه کمربند و جاده و حکومت جهانی

علوم مغز

مدارها و سیستم‌های الهام گرفته از مغز، موسسه (IBICAS)

شیمی

موسسه تحقیقات کلاسیک چینی

مطالعات جغرافیای تاریخی چین

زبان و ادبیات چینی

علوم کامپیوتر، دانشکده (دانشکده نرم‌افزار)

میراث فرهنگی و موزه شناسی، گروه (مؤسسه علوم باستان شناسی)

علوم داده

زیست‌شناسی رشد و پزشکی مولکولی

اقتصاد

مهندسی و فناوری

علوم و مهندسی محیط‌زیست

امور مالی

زبان‌ها و ادبیات خارجی

سیاست عمومی جهانی

دانشکده توسعه اجتماعی و سیاست عمومی

تاریخ

موسسه پدیده انسانی

علوم و فناوری اطلاعات

تبادل فرهنگی بین‌المللی

روابط بین‌الملل و روابط عمومی

مطالعات بین‌المللی

روزنامه‌نگاری

آزمایشگاه علوم دامی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم زیستی

دانشکده علوم ماکرومولکولی

دانشکده مدیریت

دانشکده مارکسیسم

دانشکده علوم مواد

دانشکده علوم ریاضی

موسسه متابولیسم و ​​زیست‌شناسی یکپارچه

دانشکده میکروالکترونیک

فیزیک مدرن، موسسه (گروه علوم و فناوری هسته‌ای)

دانشکده پرستاری

دانشکده داروسازی

دانشکده فلسفه

دانشکده تربیت‌بدنی

دانشکده فیزیک

دانشکده بهداشت عمومی

موسسه پرتو پزشکی

کالج پزشکی شانگهای

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، در دانشگاه فودان به زبان انگلیسی و چینی امکان‌پذیراست.  دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه باید پاسپورت معتبر، مدرک کارشناسی و مدرک آزمون آیلتس ، آزمون تافل  و یا مدرک آزمون HSK برای تحصیل به زبان چینی ارائه دهند.

کالج پزشکی شانگهای دانشگاه فودان (دانشگاه پزشکی شانگهای سابق) در سال 1927 تأسیس شد. این دانشکده پزشکی دانشگاه چهارم ملی سان یات سن نامیده می شد. این اولین دانشکده پزشکی دانشگاه ملی بود که توسط چینی ها تأسیس شد. یان فوکینگ به عنوان اولین دانشکده پزشکی بود. رئیس در سال 1932، به عنوان کالج ملی پزشکی شانگهای (به نام شانگی) مستقل شد

این کالج 9 بخش وابسته دارد رشته های این کالج عباتند از : پزشکی بالینی (نظام هشت ساله)، پزشکی بالینی (نظام پنج ساله)، پزشکی بالینی (نظام شش ساله)، پزشکی پایه، پزشکی قانونی، پزشکی پیشگیری، مدیریت خدمات عمومی، داروسازی، پرستاری، با حق اعطای مدرک دکتری و 8 ایستگاه تحقیقاتی فوق دکتری دارد: زیست شناسی، پزشکی پایه، پزشکی بالینی، بهداشت عمومی و پزشکی پیشگیری، چینی و طب غربی ترکیبی، داروسازی، مدیریت دولتی.

این دانشگاه 17 بیمارستان وابسته دارد که عبارتند از: بیمارستان ژونگشان ، بیمارستان هوآشان ، بیمارستان سرطان، بیمارستان زنان و زایمان ، بیمارستان اطفال ،. چشم پزشکی و گوش و حلق و بینی ، بیمارستان جینشان ، بیمارستان مردمی پنجم شانگهای  ، مرکز بالینی بهداشت عمومی شانگهای ، بیمارستان شرق چین ، دانشگاه فودان، بیمارستان مرکزی ناحیه جینگان ، بیمارستان مینهنگ ، مرکز سلامت روان (در حال آماده سازی)، بیمارستان مرکزی ناحیه کینگپو (در حال آماده سازی)، بیمارستان دندانپزشکی (در حال آماده سازی)، بیمارستان Xuhui (در حال آماده سازی).

زمانبدی سال تحصیلی

سال تحصیلی در این دانشگاه شامل ترم بهار و ترم پاییز است. ترم بهار از ماه فوریه الی ژوئن و ترم پاییز از ماه سپتامبر الی ژانویه ادامه دارد. شروع ترم پاییز ۹ سپتامبر و شروع ترم بهار ۲۴ فوریه است.

مسکن و خوابگاه

مسکن

در اطراف دانشگاه فودان پیدا کردن مسکن مشکل است، اما دانشگاه برای تامین خوابگاه یا آپارتمان در شانگهای به شما کمک خواهد کرد.

اپارتمان

اگر دوست داید در آپارتمان زندگی کنید، این آپارتمان دانشجویی در جاده هندان قرار دارد. گزینه های آپارتمان از انبارهای خصوصی گرفته تا واحدهای بزرگتر با یک یا چند هم اتاقی متغیر استهر ساختمان دارای یک سالن بدنسازی و آشپزخانه های مشترک است .

خوابگاه

خوابگاه های پردیس آپارتمان های دانشجویی در ساختمان های بلند هستندمی توانید یک اتاق خصوصی، اتاق مشترک یا سوئیت انتخاب کنید که همه آنها دارای بالکن هستندهر ساختمان دارای تدابیر امنیتی نیز می باشد، از جمله میز پذیرش 24 ساعته که برای ورود به آن نیاز به کارت شناسایی دارد

رفت و آمد

هر دو گزینه آپارتمان با 10  تا 15 دقیقه پیاده روی تا محوطه دانشگاه فاصله دارند.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: چین ، شانگهای ، منطقه یانگ

+862165642222

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe