الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

جیائو تونگ شانگهای(Shanghai Jiao Tong University)

رتبه جهانی : 59 شانگهای سالانه : 600 - 7000 دولتی

توضیحات

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای 

https://en.sjtu.edu.cn/images/logo_circle.png

معرفی

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در آسیا و حتی در جهان است. این دانشگاه که برای مدت بیش از ۱۲۰ سال به تربیت نیروهای متخصص چینی و بین‌المللی پرداخته است امروزه یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌های چین شناخته  می‌شود. حدود ده درصد از جمعیت دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این دانشگاه که بیش از یک قرن تحصیلات تکمیلی با استانداردهای بالا ارائه کرده است، برای تحصیل درزمینه‌های علوم پایه و همچنین چینی ماندارین و تاریخ چین یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است

ایده اولیه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهان توسط جیائو تونگ شانگهای در سال ۱۹۹۸ پایه‌گذاری گردید. طرح این ایده در پاسخ به دغدغه رئیس‌جمهوری وقت چین بود که تأکید داشت تعدادی از دانشگاه‌های چین بایستی در سطح بین‌المللی فعال باشند و در شمار دانشگاه‌های برتر جهان محسوب شوند. نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط نظام رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای که به رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان شهرت یافت، برای اولین بار در سال ۲۰۰۳، در سطح بین‌المللی منتشر گردید و از آن سال به بعد به‌طور سالانه به‌روز می‌شود.

یکی از محبوب‌ترین شهرهای چین در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی در آسیا شهر شانگهای Shanghai است که بعد از پایتخت مهم‌ترین شهر این کشور می باشد. تحصیل در شانگهای به دلیل دانشگاه‌های مشهور و متعدد خارجی و داخلی طرفداران و جذابیت های خاص خود را دارد؛ بیشتر موسسات آموزشی مهم کشور چین در این شهر قرار داشته  و بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی در این شهر پردیس‌هایی تاسیس کرده‌اند. تحصیل در شانگهای و به طور کلی تحصیل در چین نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها و ویزای تحصیلی چین از سفارت دارد.

 شعار دانشگاه

قدر دانی و مسئولیت

دانشگاه جیا تونگ شانگهای یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین استعلاوه بر این، این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته استاین دانشگاه دارای تنوع ملیت دانشجویان است زیرا بیش از 7000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان را در خود جای داده استبه همین دلیل است که SJTU شبکه عظیمی از فارغ التحصیلان در سراسر جهان داردبا این بورسیه تحصیلی بین المللی با بودجه کامل توسط یک دانشگاه چینی، دانشجویان با استعداد به این شبکه بزرگ فارغ التحصیلان تبدیل می شوند.

این دانشگاه بیش از 1900 استاد و دانشیار دارد که شامل 22 آکادمی آکادمی علوم چین ، 24 آکادمی آکادمی مهندسی چین ، 139 استاد معتبر و اساتید کرسی "برنامه دانش پژوهان چانگ جیانگ" می شود.

دانشکده علوم زیستی و بیوتکنولوژی (SLSB) دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (SJTU) به طور مشترک توسط SJTU و آکادمی علوم چین (شاخه شانگهای) در فوریه 1997 تأسیس شد. پس از حدود 20 سال توسعه سریع، SLSB شهرت معتبری به دست آورد. و به رسمیت شناختن جهانی در زمینه های مختلف تحقیقات علمیدر حین اجرای اصلاحات آموزشی و بهینه سازی سیستم آموزشی برای دانش آموزان، تیمی از معلمان و پژوهشگران ماهر را گردآوری کرده است. در میان آنها تعدادی از دانشمندان برجسته با دستاوردهای برجسته در زمینه های مختلف علوم زیستی و بیوتکنولوژی وجود دارد.

https://life.sjtu.edu.cn/Assets/userfiles/images/%e5%ad%a6%e9%99%a2%e5%a4%a7%e6%a5%bc.png

در SLSB  پنج بخش وجود دارد: گروه بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، گروه ژنتیک و علوم توسعه، گروه میکروبیولوژی، گروه بیوانفورماتیک و آمار بیولوژیکی، و گروه مهندسی زیستیعلاوه بر مرکز آموزش تجربی علوم زیستی و پلتفرم خدمات ابزار عمومی، این دانشگاه برای مؤسسات تحقیقاتی مختلفی مانند مرکز Bio-X نیز شناخته شده‌ است

دانشگاه جیائو تونگ در حال اصلاح مفاهیم و مدل های آموزشی، تنظیم نظم و برنامه درسی، و آموزش پرسنل جامع است تا با نیازهای دانشگاه در سطح جهانی مطابقت داشته باشدبا ترکیب دو پایگاه دولتی پایگاه آموزشی کارکنان مؤسسه ملی علوم زیستی و پایگاه ملی آموزش پرسنل علوم زیستی و بیوتکنیکی، برنامه شش ساله ترکیبی کارشناسی-کارشناسی ارشد و برنامه هشت ساله کارشناسی- کارشناسی ارشد- دکتری را اجرا می کند. برای دانشجویان ورودی سال اول با تلاش معلمان، سه دوره پیشرفته ملی، یک دوره نمونه ملی دو زبانه، شش دوره پیشرفته شهرداری شانگهای و شش دوره پیشرفته در سطح دانشگاه اجرا می شود

دانشگاه پزشکی

دانشگاه پزشکی پایه آموزش پزشکی در آموزش، پژوهش و تربیت پزشک در این دانشگاه  استدر حال حاضر این دانشگاه 18 بخش ، چندین پایگاه تحقیقاتی دارد، به عنوان مثال، بخش مهندسی زیست پزشکی، بخش داروسازی، مرکز تعاونی ایمونوژنتیک و آسیب شناسی ایمنی سازمان جهانی بهداشت، مؤسسه ایمنی شناسی شانگهای، مؤسسه مهندسی زیست پزشکی شانگهای، مرکز تحقیقات پزشکی تولید مثل شانگهای، مرکز تحقیقات درمانی ژنتیکی شانگهای، SJTUSM، مؤسسه تحقیقات دارویی SJTUSM، مرکز تحقیقات پزشکی پایه SJTUSM. .

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده  دندان‌شناسی SJTU، که قبلاً به نام دانشگاه دندانپزشکی ژندان شناخته می‌شد، در سال 1932 تأسیس شد. سپس بازسازی سراسری دانشگاه‌ها و کالج‌ها در سال 1952 انجام شد، دانشکده دندان‌شناسی دانشکده پزشکی دوم شانگهای، یکی از چهار دانشکده اول دندان‌شناسی پس از RC ایجاد شد. تاسیس شد و در سال 1987 به عنوان کالج دندان‌شناسی دانشگاه دوم پزشکی شانگهای تغییر نام داد. دانشکده دندان شناسی با محوریت آموزش اخلاقی و با تمرکز بر روی عمل و نوآوری، با پرورش استعدادهای عالی به ویژه در زمینه دندانپزشکی با توسعه همه جانبه و مهارت در علوم پایه و مهارت های عملی، به نیازهای ساخت و ساز مدرنیزاسیون سوسیالیستی پاسخ می دهد. کالج دندان‌شناسی همیشه در سیاست آموزشی CPC و چشم‌انداز توسعه به مرکز آسیایی دندان‌پزشکی پافشاری می‌کند، کالج دندان‌شناسی هر کاری را که ممکن است برای برآوردن نیازهای روزافزون پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، توسعه و ایجاد یک الگوی اداری آموزشی منطبق با سیستم اقتصادی بازار سوسیالیستی، و بهبود بیشتر انجام داده است.

دانشکده Stomatology SJTU اکنون دارای 6 بخش آموزشی و پژوهشی (TRS) برای دندانپزشکی بالینی، 1 بخش برای علوم پایه و یک بخش دیگر برای زبان انگلیسی پزشکی است. 6 TRS بالینی به ترتیب برای جراحی دهان و فک و صورت، طب دهان، دندانپزشکی پروتز، ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی پیشگیرانه. و TRS برای علوم پایه از 7 زیربخش شامل فیزیولوژی دهان، آناتومی دهان، ایمونولوژی دهان، فارماکولوژی دندان، زیست شناسی دهان، بافت شناسی و آسیب شناسی دهان و مواد دندانی تشکیل شده است.

ساختمان های خوابگاه برای دانشجویان بین المللی

ساختمان Nanyang  Bei Yuan و No.8/9 برای دانشجویان بین المللی در پردیس  Minhang، Taoli  Yuan ( مرکز جوانان آسیایی) و ساختمان Lianxing در پردیس  Xuhui  وجود دارد .

بخش ها و دانشکده

تا پایان سال 2020، این مدرسه دارای 33 کالج / بخش مستقیم، 13 بیمارستان وابسته، 2 مؤسسه تحقیقاتی پزشکی وابسته، 23 واحد مستقیماً وابسته و 5 شرکت مستقیماً وابسته است.

مکتب مارکسیسم رشته های تحصیلی: علوم سیاسی

دانشکده اقتصاد و مدیریت رشته های تحصیلی: اقتصاد, مدیریت

 بخش ریاضی/بخش رشته های تحصیلی: ریاضیات

بخش تربیت بدنی رشته های تحصیلی: تربیت بدنی

 بخش فیزیک/بخش رشته های تحصیلی: فیزیک

موسسه مالی رشته های تحصیلی: دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

مدرسه هوانوردی و فضانوردی رشته های تحصیلی: ستاره شناسی و علوم فضایی, مهندسی هوا و فضا

دانشکده کشاورزی و بیولوژی رشته های تحصیلی: کشاورزی, زیست شناسی

دانشکده مهندسی پزشکی رشته های تحصیلی: زیست شناسی شیمی

دانشکده مهندسی شیمی رشته های تحصیلی: پلیمر و پلاستیک, شیمی کاربردی, مهندسی مواد, مهندسی شیمی, علم شیمی

چین اروپا مدرسه کسب و کار بین المللی رشته های تحصیلی: تجارت بین الملل

مدرسه آموزش مداوم رشته های تحصیلی: آموزش مداوم

رسانه ها و مدرسه طراحی رشته های تحصیلی: مطالعات رسانه ای, طرح

دانشکده مهندسی برق ، الکترونیک و اطلاعات رشته های تحصیلی: شبکه های کامپیوتر,

مهندسی اتوماسیون و کنترل, مهندس الکترونیک, مهندسی, فناوری اطلاعات, علوم کامپیوتر

مدرسه کارآفرینی و نوآوری رشته های تحصیلی: مدیریت کسب و کار

علوم محیط زیست و دانشکده مهندسی رشته های تحصیلی: مهندسی محیط زیست, مطالعات محیطی

مدرسه زبان های خارجی رشته های تحصیلی: ژاپنی, زبان های مدرن, انگلیسی

دانشکده علوم انسانی رشته های تحصیلی: مردم شناسی, ادبیات, تاریخ

مدرسه امور بین الملل و عمومی رشته های تحصیلی: روابط بین المللی, اداره عمومی

دانشکده حقوق رشته های تحصیلی: قانون علوم زیستی و بیوتکنولوژی

دانشکده رشته های تحصیلی: بیوتکنولوژی, علوم زیستی و زندگی

دانشکده مدیریت رشته های تحصیلی: مدیریت صنعتی, مدیریت هتل, دارایی، مالیه، سرمایه گذاری, حسابداری دانشکده مهندسی مواد و علوم رشته های تحصیلی: مهندسی مواد

دانشکده مهندسی مکانیک رشته های تحصیلی: مهندسی اتوماسیون و کنترل, مهندسی مکانیک

دانشکده پزشکي رشته های تحصیلی: دارو

میکروالکترونیک  

معماری دریایی ، اقیانوس و دانشکده مهندسی عمران رشته های تحصیلی: مهندسی دریا, مهندسی عمران

دانشکده داروسازی رشته های تحصیلی: داروخانه

 دانشکده علوم رشته های تحصیلی: فیزیک کاربردی, ریاضیات کاربردی

مدرسه نرم افزار رشته های تحصیلی: مهندسی نرم افزار

این دانشگاه برای انجام کارهای اموزشی و پژوهشی و بالینی دارای  12بیمارستان به شرح زیر می باشد.

بیمارستان رویجین

بیمارستان رنجی

بیمارستان شین هوا

بیمارستان مردمی نهم

اولین بیمارستان مردمی

ششمین بیمارستان مردمی

بیمارستان مردمی سوم

مرکز پزشکی کودکان شانگهای

بیمارستان کودکان شانگهای

بیمارستان قفسه سینه شانگهای

مرکز سلامت روان شانگهای

صلح بین المللی مادران و سلامت کودکان

بیمارستان سوژو کولون دانشکده پزشکی دانشگاه جیائو تونگ شانگها

Bottom of Form

این دانشگاه  برای ارایه برنامه های  اموزشی خود دارای 31 مدرسه (بخش)، 63 برنامه کارشناسی ، 250 برنامه کارشناسی ارشد، 203 برنامه ها دکترا ، 28 برنامه فوق دکترا، و 11 آزمایشگاه کلیدی دولتی و مراکز تحقیقاتی مهندسی ملی است.

بورسیه

بورسیه تحصیلی دانشگاه شانگهای جیائو تونگ 2022 فرصتی طلایی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل رایگان در چین استخود دانشگاه به شدت پژوهش محور است.  برنامه فارغ التحصیل بین المللی SJTU تقریبا 100 دوره تحصیلات تکمیلی را در 31 کالج و مدرسه ارائه می دهددانشجویانی که مایلند تحصیلات عالی خود را در محیطی ادامه دهند که بتواند تمام بسترهای ممکن را برای آنها فراهم کند تا از نظر توسعه مهارت ها از دیگران پیشی بگیرند، بهترین شانس آنهاست زیرا به آنها امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با بودجه کامل را در چین می دهد.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: چین ، شانگهای ، منطقه مینیر

+862154740000

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe