الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان تورکش آدانا

رتبه جهانی : 1 استانبول سالانه : دولتی

توضیحات

(Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ

دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان تورکش آدانا (ATÜ)،یکی از دانشگاه‌های دولتی برای تحصیل در ترکیه است که در سال 2011 در شهر آدانا تاسیس شده است. دانشگاه متشکل از 6 دانشکده مهندسی، مدیریت، علوم هوا و فضا، معماری و طراحی، علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده علوم سیاسی؛ یک انستیتوی تحصیلات تکمیلی و یک مدرسه عالی زبانهای خارجی است.

مراکز دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان :

  • مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش های مستمر
  • مرکز تحقیقاتی و کاربردی آموزش زبان ترکی
  • مرکز تحقیقاتی و کاربردی برنامه ریزی شغلی

در تاریخ آگوست 2016، پروفسور دکتر محمد تومای از طرف رییس جمهور اردوغان به عنوان رییس دانشگاه منصوب گردید و از سال 2017 دانشگاه در پردیس ساری چام به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد. عنوان دانشگاه در سال 2019 به دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان تورکش آدانا تغییر یافته است. دانشگاه آموزش خود را با تعداد 376 پرسنل آموزشی و مجموع 3171 دانشجو از ژانویه سال 2020 به پیش می برد.

در راستای تصمیمات شورای آموزش عالی، تصمیم بر این شد که این دانشگاه در حوزه علوم هوایی و فضایی اختصاصی تر عمل کند. بر این اساس، در شمال غربی پردیس دانشگاه باند هواپیمای بدون سرنشین به طول 300 متر ساخته شد.

رسالت دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان

رسالت ما؛ تحقیق، آموزش و خدمت به همه طبقات جامعه و بشریت با درک جهانی، در کنار اهداف آموزشی و پرورشی است.

چشم انداز دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان

چشم انداز دانشگاه آلپ ارسلان

تبدیل به دانشگاهی مبتکر، سازنده، مطمئن و بین المللی است.

چرا دانشگاه دانشگاه آلپ ارسلان(ATÜ)

در دانشگاه علم و تکنولوژی آدانا، جهت اطمینان از ارائه آموزش در بالاترین کیفیت ممکن و تضمین یادگیری هرچه بیشتر و بهتر دانشجویان، برنامه های درسی در کلاس های کم جمعیت برگزار می شوند.

سیستم آموزشی دانشگاه، دانشجو محور بوده و محیطی برای رابطه نزدیک با دانشجویان فراهم شده است. دانشگاه از پروژه های دانشجویی حمایت کامل به عمل می آورد. هر یک از دانشجویان از مشاور برخوردارند. منابع کتابخانه ای الکترونیکی بیشمار، کادر آکادمیک مجرب و زبده، لابراتوارهای تحقیقاتی معتبر، برنامه های تبادل دانشجویی، بورسیه های تحصیلی از خدمات ارائه شده در دانشگاه برای دانشجویان می باشد.

اهداف دانشگاه آلپ ارسلان

دفتر روابط بین الملل دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان

اهداف دفتر روابط بین الملل، سازماندهی و تضمین حضور فعال دانشگاه در برنامه های اتحادیه اروپا، تحکیم روابط این دانشگاه با دانشگاه ها، مراکز و مؤسسات خارج از کشور و کمک به بهتر شناخته شدن دانشگاه در عرصه بین الملل از طریق ایجاد فرصت های آموزشی در خارج از کشور برای اساتید و دانشجویان می باشد.

دانشگاه علم و تکنولوژی آدانا به دانشجویان فرصت برخورداری از برنامه های تبادلی اراسموس پلاس، مولانا، فارابی و همچنین برنامه خدمات داوطلبانه اروپا و پروژه های تبادلی جوانان را می دهد. با ATÜ، می توانید یادگیری زبان خارجی را در کشوری که به آن صحبت می شود تجربه کنید و از یک فرصت آموزش بی نظیر فرهنگی برخوردار شوید!

روابط بین الملل دانشگاه آلپ ارسلان

آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آلپ ارسلان

دانشگاه به دلیل توسعه "برنامه بهبود کیفیت آموزش زبان انگلیسی در آموزش عالی" برای موسسات آموزش عالی شورای انگلیس، یکی از پنج دانشگاه خلبانی تعیین شده در ترکیه است. علاوه بر این، برنامه آموزش زبان انگلیسی دانشگاه توسط موسسه "Pearson Assured" اعتبارسنجی شده و بنابراین از ضمانت کیفیتی برخوردار است. به غیر از چند رشته، تمامی رشته ها، آموزش خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بر این اساس، اساتیدی از کشورهای خارجی در بسیاری از رشته ها تدریس می کنند.

 آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آلپ ارسلان

امکانات اقامتی دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان

دانشجویان می توانند از خوابگاه های وابسته به موسسه اعتباری که در زیر نامبرده شده بهره مند شوند:
• خوابگاه دانشجویی فِوضی چاکماک
• خوابگاه پسرانه سومر
• خوابگاه دخترانه سابانجی
علاوه بر خوابگاه های دولتی، در داخل شهر خوابگاه های خصوصی زیادی با اجاره های معقول برای دانشجویان وجود دارد. در مجاورت پردیس دانشگاه نیز، واحدهای تک خوابه و دوخوابه موجود می باشد.

امکانات اقامتی دانشگاه آلپ ارسلان

جمعیت دانشجویی

باشگاه های دانشجویی فعال در داخل دانشگاه، طیف گسترده ای از فعالیت ها و سرگرمی ها را در طول تحصیلات دانشگاهی به دانشجویان ارائه می دهند. دانشگاه مان، که هدف از داشتن یک باشگاه دانشجویی را تقریباً در هر شاخه از علم، فرهنگ و هنر تعیین می کند، علاوه بر غنا بخشیدن به زندگی دانشجویان، آگاهی و بصیرت اجتماعی آنان را نیز ارتقا می بخشد.

 جمعیت دانشجویی دانشگاه آلپ ارسلان

غذا و حمل و نقل

دانشجویان می توانند از طریق وسایل نقلیه عمومی به راحتی به پردیس دانشگاه دسترسی داشته باشند.
سلف غذای دانشگاه در داخل پردیس هر روز هفته خدمات غذایی به دانشجویان ارائه می دهد.

حمل و نقل دانشگاه آلپ ارسلان

کتابخانه

در کتابخانه دانشگاه علم و تکنولوژی آلپ ارسلان بالغ بر 27 هزار منبع چاپی، 66 هزار و 500 مجله الکترونیکی، 240 هزار کتاب الکترونیکی، 23 هزار کتاب صوتی، 41 پایگاه داده الکترونیکی، مجلات چاپی و الکترونیکی علمی، فرهنگی، هنری و... موجود است.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس:

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe