الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه آتیلیم (Atilim University)

رتبه جهانی : 1001 استانبول سالانه : 9000 _ 18000 خصوصی

توضیحات

دانشگاه آتیلیم در آنکارا، پایتخت ترکیه تاسیس شده است و بیش از 21 سال است که با هدف " ارائه آموزش با کیفیت، تولید علم و فناوری، تحقیق و روشن بخشی آینده کشور فعالیت خود را به پیش می برد." این دانشگاه از نوع دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در ترکیه می باشد. دانشگاه آتیلیم، توسط بنیاد آتیلیم در 15 ژوئیه 1997 ، مطابق قانون 2547 در مورد موسسات آموزش عالی بنیاد تأسیس شد.

دانشگاه آتیلیم دانشگاهی از نوع پردیس است که در 250 هکتار زمین در یکی از فضاهای مدرن آنکارا به نام اینجَک تاسیس شده است. در داخل پردیس، دانشکده ها، آزمایشگاه ها، سالن های کنفرانس، زمین های بسکتبال - والیبال، سالن های ورزشی، زمین های تنیس، مرکز تناسب اندام، استخر شنا، محوطه تفریحی، کافه ها و رستوران ها وجود دارد.

رتبه بندی دانشگاه آتیلیم

- در رده بندی دانشگاه های جهان توسط موسسه Times Higher Education در سال 2018 در ردیف 800- 601 دانشگاه های جهان و در سال 2019 و 2020 در ردیف 1000- 801 دانشگاه های دنیا قرار گرفت. درهمین راستا در سالهای 2018 و 2019 رتبه چهارم و در سال 2020 رتبه پنجم را در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه کسب کرد.

- در رده بندی علوم فیزیکی توسط موسسه Times Higher Education در رده دوم در بین دانشگاه های ترکیه قرار گرفت.
- در رده بندی جهانی موسسه URAP رتبه 1787، در میان دانشگاه های ترکیه رتبه 54 و در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه رتبه 9 را کسب کرد.
- در رده بندی موسسه QS در رده بندی کشورهای نوظهور اروپا و آسیای میانه با در نظر گرفتن ویژگی هایی مثل تحقیق، آموزش و جهانی شدن، در ترکیه رتبه 43 و در بین دانشگاه های خصوصی رتبه 10 را به دست آورد.

رتبه بندی دانشگاه آتیلیم

دانشکده ها و انستیتوهای دانشگاه آتیلیم

دانشگاه آتیلیم با دانشکده های مهندسی، پزشکی، حقوق، مدیریت، هنرهای زیبا، طراحی و معماری، ادبیات و علوم پایه و علوم بهداشتی؛ مدرسه عالی صنعت هواپیمایی کشوری، مدرسه فنی حرفه ای آموزش از راه دور؛ و انستیتوی علوم پایه، علوم بهداشتی و علوم اجتماعی با بیش از 40 رشته تحصیلی، خدمات آموزشی ارائه می دهد.

گروه خلبانی مدرسه عالی صنعت هواپیمایی کشوری دانشگاه آتیلیم، بخشی است که دانشجویان را با نمره MF-4 می پذیرد و یک دوره 4 ساله کارشناسی به زبان انگلیسی، از جمله آموزش عملی پرواز، برگزار می کند.تعداد دانشجویان دانشگاه آتیلیم بیش از 8600، تعداد پرسنل آموزشی بیش از 740 و تعداد فارغ التحصیلان آن بیش از 11700 نفر می باشد.

دانشگاه آتیلیم به واسطه فرصت های زیرساختی برای افراد با سطوح مختلف فعالیتی، از دانشجویانی که تحصیلات خود را در مقطع لیسانس ادامه می دهند تا سازمان های صنعتی، با بیش از 150 آزمایشگاه تحقیقاتی و آموزشی برای تحقیقات علمی و فعالیت های تحقیق و توسعه، از دانشگاهیان باتجربه خود پشتیبانی می کند.

برنامه پروژه های تحقیقاتی کارشناسی (LAP)، که با هدف ایجاد و اشاعه فرهنگ تحقیق، و تربیت محققان و دانشجویان خلاق در طول دوره تحصیلات کارشناسی سازمان یافته است، به دلیل مشارکت در کشف پتانسیل های نسل جوان و داشتن افق تحقیق گسترده، یکی از مهمترین فعالیت های دانشگاه آتیلیم است. با پشتیبانی 20 هزار لیری برای هر پروژه، تلاش های فردی و گروهی دانشجویان در زمینه تولید علمی تشویق می شود.

دانشگاه آتیلیم از طریق برنامه اراسموس، فعالیت های تبادل دانشجو به کشورهای جهان را اجرا می کند.
در کنار زبان ترکی، زبان تدریس در بسیاری از رشته ها انگلیسی بوده، دانشجویانی که به یک زبان قانع نشوند، می توانند زبانهای مختلف را یاد بگیرند. در دانشگاه آتیلیم بیش از 500 دانشجو از بیش از 50 دانشگاه مختلف به تحصیل مشغول هستند.

دانشکده ها و انستیتوهای دانشگاه آتیلیم

رسالت

هدف وجودی دانشگاه آتیلیم پرورش افراد مقتدر و شایسته در سطح جهانی و ملی، با عملکردی بالا در تولید و کاربرد دانش علمی در چارچوب درک مسئولیت پذیری و پایداری اجتماعی، است.

چشم انداز دانشگاه آتیلیم

چشم انداز دانشگاه آتیلیم

چشم انداز آینده دانشگاه این است که در زمینه آموزش و تحقیق به طور پیوسته جایگاه خود را در رده دهم دانشگاه های ترکیه و در بین 500 دانشگاه برتر جهان حفظ کند.ارزش های اساسی دانشگاه؛ تحقیق، علمی بودن، جهانی بودن، اعتماد و اطمینان، احترام به انسان و محیط زیست، تمرکز به کیفیت، تعلق سازمانی، احترام به ارزشهای اخلاقی کاری، توجه به ذینفعان، کارآیی و بهره وری، نوآوری و خلاقیت است.

پردیس های دانشگاه آتیلیم

پردیس

پردیس دانشگاه آتیلیم با فضاهای باز، امکانات ورزشی، کتابخانه، مرکز درمانی،آزمایشگاه هایی برای استفاده در هر ساعتی و سالن های کنفرانس، زندگی را با نور علم آغشته می کند. پردیس دانشگاه آتیلیم، برای جوانانی که زندگی را با هیجان و کنجکاوی زیر سوال می برند، دانش و سلایق جدیدی جدیدی کسب می کنند، زیرساخت هایی را فراهم می کند تا آینده خود را با چشم انداز وسیع تری شکل دهند، 60 درصد دانشجویان 50 کشور مختلف جهان در 67 باشگاه و اجتماع مختلف فعالیت می کنند.

دانشگاه آتیلیم دوره ها و برنامه هایی را به منظور روح بخشیدن به زندگی دانشجویان و کارمندان در پردیس، بهبود فرصت های ورزشی آنها، افزایش پیشرفت جسمی و کمک به کسب عادات سالم زندگی، برگزار می کند.

کتابخانه دانشگاه آتیلیمکتابخانه دانشگاه آتیلیم

کتابخانه کادریه زعیم که یکی از بزرگترین و زیباترین کتابخانه های آنکارا است و با 8 هزار مترمربع مساحت برای استفاده دانشجویان سایر دانشگاهها نیز آزاد است، فضای مطبوعی را برای ساعتهای طولانی مطالعه ایجاد می کند. یکی از زیباترین رستوران ها و کافه های دانشگاه در ورودی ساختمان کتابخانه واقع شده است.

کتابخانه دانشگاه در مارس سال 1998 در یکی از کلاس‌های درس ساختمان اولیه دانشگاه آتیلیم، با 100 کتاب و یک کامپیوتر شروع به کار کرد. در سال های بعدی تعداد نشریات با افزایش شمار دانشجویان و همچنین کارکنان دانشگاهی و اداری افزایش یافته و در سال 2001 بیش از 100 هزار جلد بوده است. کتابخانه‌ی دانشگاه آتیلیم در حال حاضر دارای کتاب‌های چاپی، کتاب های الکترونیکی، مجلات چاپی، مجلات الکترونیکی، چند رسانه ای، پایگاه های داده‌ها و پایان نامه‌ها است.

دانشگاه آتیلیم

خوابگاه دانشجویی خصوصی

در دانشگاه آتیلیم، نیازهای اقامتی دانشجویانی که از خارج از آنکارا می آیند توسط خوابگاه دانشجویی خصوصی دخترانه نازلی و خوابگاه دانشجویی خصوصی پسرانه امره، تأمین می شود. در این خوابگاه ها، به دانشجویانی که از خانواده هایشان دورند، فضای راحت، امن و با توجه به تمام نیازهایشان، خدمات ارائه می شود.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، آنکارا ، گلباشی ، اینجک گلباشی

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe