الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه بیلکنت آنکارا

رتبه جهانی : 501 آنکارا سالانه : 9000 _ 14500 خصوصی

توضیحات

تاریخچه دانشگاه بیلکنت آنکارا

سنگ بنای دانشگاه بیلکنت آنکارا، اولین دانشگاه خصوصی ترکیه، در سال 1967 در شهر آنکارا گذاشته شد. گام های اولیه تاسیس این دانشگاه که با خرید زمینی بزرگ در غرب آنکارا آغاز شد، امروز با 50 هزار فارغ التحصیلی، پایه های یک دانشگاه تحقیقاتی را بنا نهاده است.

موسس دانشگاه احسان دوغراماجی و سال تاسیس آن، 20 اکتبر 1984 می باشد. دانشگاه بیلکنت هدف خود از تاسیس را "قرار گرفتن در بین دانشگاه های پیشرو در جهان از لحاظ کیفیت آموزش، تحقیقات و نشریات علمی، و فعالیت های فرهنگی و هنری "، عنوان کرد.

به همین دلیل کلمه اختصار بیلکنت به معنای شهر علم (Bilim Kenti) ، به آن داده شد. دانشگاه بیلکنت که آموزش خود را با 386 دانشجو در اکتبر 1986 آغاز کرده بود، امروزه با دارا بودن 9 دانشکده ، 2 مدرسه عالی، 3 موسسه تحصیلات تکمیلی، مدرسه عالی زبان انگلیسی، موفق به جذب بیش از 12 هزار دانشجو گردیده است. 46 درصد از تعداد 12 هزار دانشجو، بورسیه هستند. زبان آموزشی دانشگاه انگلیسی است.

بیلکنت دارای 29 رشته تجصیلی در مقطع کارشناسی و 59 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. بیلکنت با 332 دانشگاه از 49 کشور جهان در زمینه تبادل دانشجو قرارداد بسته است. کتابخانه دانشگاه بیلکنت به عنوان بهترین کتابخانه آکادمیک ترکیه، با 500 هزار جلد کتاب چاپی، 550 هزار کتاب الکترونیکی ، 144 هزار مجله الکترونیکی ، 746 مجله چاپی و 140 پایگاه داده تعاملی ارائه خدمت می کند. ظرفیت خوابگاه های دانشگاه 4360 نفر است.

تاریخچه دانشگاه بیلکنت آنکارا

مقاله پیشنهادی:
تحصیل در ترکیه

جایگاه دانشگاه بیلکنت آنکارا

بیلکنت در سال 2015 در رده بندی صورت گرفته توسط موسسه Times Higher Education در لیست بهترین دانشگاههای زیر 50 سال، رتبه 28 را به خود اختصاص داد. مرکز بهداشت آن با پزشکان متخصص بصورت شبانه روزی خدمات ارائه می دهد. تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی از 63 کشور مختلف جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند.

بیلکنت در مجموع دارای 731 کارمند آموزشی است که 468 درصدآنها اعضای هیئت علمی هستند. 7.2 درصد دانشجویان و 23.9 درصد کارکنان آموزشی، خارجی هستند. در مجموع 641 پرسنل اداری در واحدهای مختلف مشغول به کار هستند. در دانشگاه بیلکنت ، دانشجویان توسط زبده ترین و فعال ترین اساتید و اعضای هیئت علمی آموزش می بینند. رویکرد آموزشی دانشگاه بیلکنت در جهت توسعه تفکر سازنده دانشجویان و مهارتهای تصمیم گیری منطقی است.

این ویژگی ها ، به همراه دانش میدانی قوی و جهان بینی بالغ، اعضای بیلکنت را به سمت موفقیت مادام العمر هدایت می کنند. برنامه های آموزشی سازنده، کلاسهای درس مدرن، لابراتوارها و استودیوها، ارتباطات دانشجو و استاد بر اساس احترام متقابل و زندگی پویا در دانشگاه، فضای آموزشی معاصری را در بیلکنت خلق کرده است.

بیلکنت در سایه توافق نامه های مبادله ای که با بیش از 320 دانشگاه از 48 کشور مختلف انجام داده است، دیدگاه بین المللی دانشجویان خود را وسعت می بخشد و این فرصت را به دانشجویان خود می دهد تا ساختارهای دانشگاهی و فرهنگی کشورهای مختلف را بشناسند. برنامه های تبادل دانشجویی بین المللی توسط دفتر برنامه های تبادل بین المللی اجرا می شود.

جایگاه دانشگاه بیلکنت آنکارا

در حالی که بسیاری از دانشجویان موفق، به مدت یک ترم یا یک سال تحصیلی با ادامه تحصیل در دانشگاه های طرف قرارداد در اروپا و ایالات متحده، با فرهنگ های جدیدی آشنا می شوند، دانشگاه بیلکنت نیز درهای خود را به روی بسیاری از دانشجویان بین المللی باز کرده است.

دانشگاه بیلکنت با ایمان به اینکه به بهترین نحو ممکن قادر به پرورش محققین، مبتکرین و آکادمیسین ها در زمینه جهتدهی به آموزش، دانش و هنر است، با کادر معتبر خود، یک موسسه آموزشی و پژوهشی در سطح جهانی می باشد.

این دانشگاه از زمان تأسیس تاکنون از لحاظ تعداد مقالات منتشر شده در ژورنال های معتبر بین المللی و تعداد ارجاعات به این مقالات در سطح بالایی در کشور و جهان قرار دارد. این دانشگاه در ارزیابی انجام شده توسط شورای آموزش عالی با موسسه QS در سال 2018 ، برنده جایزه دستاوردهای میدانی شد. در همین سال ، دانشگاه بیلکنت در رتبه 401 از میان 500 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.

از نظر سطح آموزشی، تحقیقات و انتشارات علمی، رویدادهای فرهنگی و هنری و موفقیت های دانشجویان و فارغ التحصیلان خود در زمره موسسات آموزش عالی برجسته جهان قرار دارد. مرکز خدمات شغلی نیز که در اوایل توسعه دانشگاه تاسیس شده، ارتباطی قوی بین دانشجویان و دانش آموختگان خود با دنیای کار ایجاد کرده است و به دانشجویان سال آخر این فرصت را می دهد که مهارت های لازم برای موفقیت در کار را کسب کنند.

دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند با بارگذاری سوابق خود در پایگاه داده این مرکز ، نسبت به آگهی های کارآموزی و استخدام شرکت های عضو، بصورت آنلاین اقدام کنند. اغلب فارغ التحصیلان این دانشگاه بهترین عناوین شغلی را در سراسر نقاط دنیا کسب نموده و بسیاری نیز در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در اقصی نقاط جهان مشغول به کار می شوند.

پردیس و اطراف دانشگاه بیلکنت آنکارا

پردیس و اطراف دانشگاه بیلکنت آنکارا

پردیس دانشگاه بیلکنت در فاصله 12 کیلومتری از مرکز شهر و در زمینی به مساحت 5 هزار هکتار که 60 درصد مساحت آن را پوشش درختی تشکیل می دهد، ساخته شده است. فضای داخلی دانشگاه با ساختمانهای مدرن و نوسازی شده، بالغ بر 500 هزار متر مربع است. محیط امن و تمیز، ترافیک منظم و محوطه سبز از ویژگی های قابل توجه دانشگاه است.

دانشگاه بیلکنت با خوابگاه ها، اماکن ورزشی، کتابخانه، لابراتوارهای رایانه، کافه تریاها، مرکز بهداشتی شبانه روزی، سوپرمارکت ها، بوفه ها، داروخانه و اداره پست، تمام امکاناتی را که یک پردیس دانشگاه باید داشته باشد داراست. دانشگاه بیلکنت با فضای زنده دانشگاهی خود به زندگی اجتماعی دانشجویان رنگ می بخشد.

جشنواره ها، کنسرت ها، نمایشگاه ها، اکران فیلم ها، تئاتر و بسیاری دیگر از رویدادها در طول سال در دانشگاه برگزار می شود . شورای دانشجویی متشکل از نمایندگانی که با رای دانشجویان دانشگاه انتخاب می شوند، هر ساله جشنواره های بزرگی مانند Mayfest ، Rockfest و Sinefest ترتیب می دهند که متشکل از کنسرتهای فضای باز و فعالیتهای متنوع دیگری است که در آن خوانندگان مشهور موسیقی بر روی صحنه می روند و برای مردم و دانشجویان برنامه اجرا می کنند.

مقاله پیشنهادی:
تحصیل پزشکی در ترکیه

بیلکنت سنتر ، هتل و مرکز کنفرانس بیلکنت ، مرکز خرید آنکووا بیلکنت و ایستگاه بیلکنت با رستوران ها ، کافه ها و سالن های سینما از جمله مراکزی است که در فاصله کمی از دانشگاه قرار داشته و گزینه های تفریحی اطراف دانشگاه را افزایش داده است. این مکانها احتیاجات دانشجویان در زمینه های متفاوت از جمله تکنولوژی، ارتباطات، خوراک، منسوجات خانگی، پوشاک و بخشهای مشابه را برآورده می کند.

دانشگاه بیلکنت آنکارا

فناوری اطلاعات

مرکز رایانه دانشگاه بیلکنت (BCC) با ایجاد منابع گسترده در زمینه فناوری های اطلاعات، به دانشجویان، کارمندان دانشگاهی و اداری خدمات ارائه می دهد. این مرکز دارای لابراتوارهایی با مجموع دو هزار کامپیوتر متصل به شبکه BİLNET است.

این رایانه ها در طول سال به صورت شبانه روزی در دسترس دانشجویان و کارمندان هستند.

مرکز تربیت بدنی و ورزش

رسالت مرکز تربیت بدنی و ورزشی، آماده سازی محیطی است که عادات زندگی سالم را برای دانشجویان دانشگاه بیلکنت آموزش می دهد و با پربارسازی زندگی دانشگاهی و سازماندهی برنامه های روزمره تربیت بدنی و ورزشی مهارت های ورزشی مادام العمر را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

رسالت دانشگاه بیلکنت آنکارا

دانشگاه بیلکنت با ایجاد محیط یادگیری و پیشرفت فکری که شامل همه علوم ، فن آوری ها و هنر است، با هدف خدمت به بشریت و گسترش صلح جهانی تأسیس گردید. تحصیل در بیلکنت فقط ابزاری برای دستیابی به شغل نیست. برعکس ، هدف آن پرورش دانشجویان در جهت تفکر و یادگیری است.

دانشگاه بیلکنت با برنامه های آموزشی، تحقیقات علمی- پژوهشی و فعالیت های فرهنگی -هنری در حوزه های مختلف، دانشجویان را به عنوان افرادی تحلیلگر و قادر به تفکر مستقل پرورش می دهد. دانشجویان با دیدگاه خلاق ، رقابتی و وسیعی که در درون این سیستم توسعه یافته، به عنوان رهبران فردا از نظر اخلاقی و اجتماعی، به پیشرفت بشریت کمک خواهند کرد.

فلسفه آموزشی دانشگاه بیلکنت بر این ایده استوار است که افرادی که دانش جدیدی خلق میکنند بهترین افراد برای انتقال این دانش هستند. کادر آموزشی بیلکنت مثال زدنی است. تحقیقات آکادمیک در طیف وسیعی گسترش یافته است. دانشگاه بیلکنت از علوم نانو و فناوری نانو تا علوم سیاسی، الکترونیک تا اقتصاد، هنرهای زیبا تا مدیریت و مهندسی صنایع، فلسفه تا مهندسی کامپیوتر و بسیاری از شاخه های دیگر علوم، ادبیات و هنرهای نمایشی یک فضای آموزشی چندمنظوره ارائه می دهد.

رسالت دانشگاه بیلکنت آنکارا

چشم انداز دانشگاه بیلکنت آنکارا

یک انجمن آکادمیک با استانداردهای جهانی

بیلکنت یک مرکز آموزشی شامل دانشگاه بیلکنت ، مدارس ابتدایی و متوسطه ارائه دهنده مدرک دیپلم بین المللی ، هنرستان و ارکستر سمفونیک مشهور است. چشم انداز دانشگاه این است که به واسطه یک جامعه دانشگاهی متشکل از دانشجویان ، مدرسان و کارمندان با استانداردهای جهانی که قادر به اجرای فرایندهای لازم و بهترین روش ها برای دستیابی به اهداف زیر باشند، شناخته شود:

"ایجاد ، هدایت ، مشارکت و یافتن راه حل برای رفاه حال انسانها، پرورش شهروندان جهانی آینده و توسعه و گسترش یکپارچگی هنر، ایده و دانشی که باعث پیشرفت بشر می شود و به کیفیت زندگی یک ملت، منطقه یا جهان کمک می کند."

هدف بیلکنت این است که فارغ التحصیلان آن متخصصان تحصیلکرده باشند. منظور از "تحصیلکرده" این است که فارغ التحصیلان قادر به تفکر انتقادی و خلق ایده در مورد موضوعات جهانی به زبان انگلیسی و زبان مادری شان باشند.

و منظور از "حرفه ای"، تاکید بر افرادی است که دانش و شایستگی عمیقی در حوزه های انتخابی خود دارند، می توانند مشکلات را شناسایی و حل کنند، موضوعاتی را که قبلاً با آنها روبرو نشده اند را تجزیه و تحلیل کنند و انتقادی و خلاقانه فکر کنند. فرصت های توسعه این ویژگی ها برای دانشجویان به واسطه مبحث های جذابی که با برنامه درسی آنها ادغام شده و یا از طریق برنامه های "غیر رسمی" در خارج از کلاس ارائه می شود.

چشم انداز دانشگاه بیلکنت آنکارا

چشم انداز موسسه ای در سطح جهانی

چشم انداز مورد نظر بیلکنت دانشجویان، استادان و کارمندان کارآمدی است که بالاترین سطح گفتمان فکری را به دانشگاه می بخشند. هدف ما این است که با ادامه راهی که بنیانگذارمان تعیین کرده، دانشجویان، مدرسان و کارمندان با استانداردهای جهانی را جذب کرده و نزد خود نگه داریم.

جذب دانشجویان مقطع فوق لیسانس و محققان فوق دکترا و حفظ این افراد در دانشگاه، بخشی از فرآیند استعدادیابی جهانی است. بیلکنت قصد دارد با برنامه های آکادمیک و فعالیت های خلاقانه بهترین نامزدهایی را که بتوانند در گسترش ایده ها و رویکردهای جدید ما را یاری کنند، جذب کند.

رده بندی دانشگاه بیلکنت آنکارا

- در سال 2018 ، بر اساس رتبه بندی Times Higher Education در ردیف 500-401 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت .

- بر اساس ردهبندی مؤسسه QS در سال 2018 در رده 456 برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته و دومین دانشگاه برتر ترکیه معرفی شدهاست.

- در سال 2017، در لیست بهترین دانشگاه های آسیا که توسط موسسه Times Higher Education، منتشر شد، در جایگاه 46 قرار گرفت و یکی از سه دانشگاه ترکیه بود که موفق به قرارگرفتن در لیست پنجاه دانشگاه برتر شد.

- در سال 2016، در رده بندی دانشگاه های جهان توسط موسسه Times Higher Education ، در میان 980 دانشگاه از 79 کشور مختلف، در ردیف 400-351 قرار گرفت.

- بین سالهای 2011 تا 2012 از طرف روزنامهی تایمز رتبهی 204 را از میان بهترین دانشگاههای جهان به خود اختصاص داد و در همین سال موفق به کسب عنوان بهترین دانشگاه خاورمیانه شد.

چشم انداز دانشگاه بیلکنت آنکارا

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه بیلکنت آنکارا:

دانشکده آموزش و پرورش

 • دبیری فناوری رایانه ای و آموزشی
 • علوم تربیتی و تربیت معلم
 • آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی دانشکده علوم پایه
 • فیزیک
 • شیمی
 • ریاضی
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک دانشکده هنرهای زیبا ، طراحی و معماری - طراحی گرافیک
 • هنرهای زیبا
 • معماری داخلی و طراحی محیطی
 • ارتباطات و طراحی
 • طراحی شهری و معماری منظر
 • معماری

دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی

 • اقتصاد
 • روانشناسی
 • علوم سیاسی و مدیریت دولتی
 • تاریخ
 • روابط بین الملل دانشکده ادبیات و علوم انسانی - فرهنگ و ادبیات آمریکایی
 • باستان شناسی
 • فلسفه
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی و فرانسه
 • ادبیات ترکی دانشکده مدیریت
 • مدیریت دانشکده حقوق دانشکده فنی مهندسی
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی مکانیک دانشکده موسیقی و هنرهای نمایشی
 • موزیک
 • تئاتر دانشکده علوم کاربردی - سیستم ها و فناوری های اطلاعاتی
 • مدیریت گردشگری و هتلداری

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، آنکارا ، چانکایا

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe