الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه چوکوروا ترکیه (Cukurova University)

رتبه جهانی : 946 استانبول سالانه : 50 _ 300 دولتی

توضیحات

دانشگاه چوکوروا یکی از مراکز علمی و تخصصی برای تحصیل در ترکیه است،که در نتیجه ادغام دانشکده کشاورزی دانشگاه آنکارا و دانشکده پزشکی دانشگاه آتاتورک، طبق قانون شماره 1786 به مورخه 30 نوامبر 1973 در آدانا تاسیس شد. با شروع تاسیس دانشکده های علوم پایه، علوم اداری و مهندسی از سال 1974، تعداد دانشکده های دانشگاه به 5 دانشکده افزایش یافت.

در استان های آدانا، ایچل و هاتای، با پیوستن تمام مدارس عالی زبان های خارجی وابسته به وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه چوکوروا در سال1982، دانشکده تربیت معلم تأسیس شد و چنین ادغامی به دانشگاه قدرت علمی بزرگی بخشید.

در سال 1992، دانشگاه چوکوروا با 6 دانشکده، 11 مدرسه عالی، 3 انستیتو، یک هنرستان دولتی موسیقی، 22 مرکز تحقیقاتی و کاربردی، در تأسیس 3 دانشگاه جدید یعنی دانشگاه مرسین، دانشگاه هاتای و دانشگاه Sutcu Imam مشارکت داشت؛ به نحوی که چند کالج و یک مرکز تحقیقاتی دانشگاه چوکوروا به این دانشگاه ها منتقل شدند. در سالهای بعدی دانشکده ها و مدارس دیگری به دانشگاه چوکوروا افزوده شد.

دانشگاه چوکوروا، نماد آموزش مدرن، در تاریخ 19 دسامبر 2012 برچسب مکمل دیپلم کمیسیون اروپا را نیز دریافت کرد. این دانشگاه همچنین یکی از دانشگاه های دولتی است که دوره های تحصیلی در مقطع دکترا ارائه می دهد و یکی از مراکزی است که برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی دوره های زبان انگلیسی برگزار می کند.

امروزه دانشگاه با 19 دانشکده، 3 مدرسه عالی، 11 مدرسه فنی حرفه ای، یک هنرستان موسیقی و 4 انستیتو، دانشجویان آگاه و کاردانی را پرورش می دهد. 38 مرکز کاربردی و تحقیقاتی نیز در زمینه های مختلف پژوهشی و علمی فعالیت می کنند.

برنامه های فارابی، اراسموس و مولانا برنامه های بین المللی این دانشگاه هستند که دانشگاه چکوروا از طریق آنها به تبادل دانشجو با کشورهای مختلف میپردازد.

اطلاعات عمومی دانشگاه چوکوروا

پردیس بالجالی (Balcalı)دانشگاه، واقع در شرق دریاچه سد سیحان در زمینی به مساحت 20 هزار هکتار، یک پارک طبیعی با چشم اندازی شگفت انگیز است. با فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر، زیرساخت مدرن و با تامین هرگونه نیازهای دانشجویان و کارکنان، جزو معدود دانشگاه های ترکیه است. دانشگاه چوکوروا، با 2297 پرسنل آموزشی، 12560 دانشجوی مقطع فوق دیپلم، 33633 دانشجوی لیسانس و 8544 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی، در مجموع با 54737 دانشجو، خدمات آموزشی ارائه می دهد.

اطلاعات عمومی دانشگاه چوکوروا

فرصت های زندگی اجتماعی

مهمترین مجتمع بیمارستانی منطقه، واحد Medikososyal ، اسکان، امکانات اجتماعی، مهمانخانه ها، سالن ها و زمین هایی که می توان انواع ورزش ها را در آن انجام داد، مرکز سلامت، مهدکودک، مارکت، کافه تریا، کافه ها، بوفه ها و غذاخوری ها، خدمات پست و تلفن، شعب بانک، چاپخانه ای مجهز به ماشین آلات مدرن و کتابخانه مرکزی در داخل پردیس دانشگاه واقع شده اند.

بدین شکل تمام احتیاجات دانشجویان و کارکنان تامین شده است. کتابخانه مرکزی دانشگاه در فضایی بسته با 12 هزار متر مربع با ظرفیت 800 نفره ارائه خدمات می کند و یکی از 12 مرکز اسناد اتحادیه اروپا در ترکیه است.

امکانات اقامتی دانشگاه چوکوروا

امکانات اقامتی دانشگاه چوکوروا

خوابگاههایی با ظرفیت كلی 6458 تختخواب، 3810 تخت برای دختران و 2648 تخت برای پسران، وابسته به موسسه اعتباری و خوابگاهی آموزش عالی در دانشگاه و در مركز شهر آدانا وجود دارد كه هر ساله پاسخگوی نیازهای اقامتی دانشجویان می باشد. همچنین در خارج از پردیس و در مرکز شهر خوابگاه های خصوصی برای دانشجویان موجود است.

دانشجویان از خوابگاه های خصوصی وابسته به موسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاهی منطقه جیحان که دانشکده های مهندسی و دامپزشکی جیحان و مدرسه عالی جیحان در آن قرار دارد، بهره مند می شوند. علاوه بر این، پس از بررسی های مشترک انجام شده توسط دانشگاه چوکوروا و موسسه اعتباری آموزش عالی و خوابگاهی، تصمیم بر آن شد که یک ساختمان جدید خوابگاهی با ظرفیت 3 هزار نفر در پردیس دانشگاه ساخته شود.

فعالیت های فرهنگی و هنری دانشگاه چوکوروا

فعالیت های فرهنگی و هنری دانشگاه چوکوروا

در دانشگاه چوکوروا، به فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین آموزش و مطالعات علمی اهمیت زیادی داده می شود. در این راستا، بسیاری از رویدادهای فرهنگی مانند کنفرانس ها، سمینارها، پنل ها، کنگره ها، همایش ها، نمایش ها، نمایشگاه ها، تئاترها و کنسرت ها برگزار می شود. مرکز فرهنگ و هنر و واحد هنرهای زیبا، اوقات فراغت دانشجویان را با توجه به علاقه آنها ارزیابی می کند، حوزه های فعالیتی جدید برای آنها فراهم کرده و فرصت هایی برای استراحت و سرگرمی ایجاد می کند.

فعالیتهای ورزشی

دانشگاه چوکوروا که اصل حفظ سلامت جسمی و روحی دانشجویان خود را در پیش گرفته است، دارای سالن های ورزشی، استخر سرپوشیده، زمین های فوتبال، زمین های تنیس، زمین های والیبال و بسکتبال رو باز می باشد. افرادی به غیر از اعضای دانشگاه نیز می توانند از این امکانات بهره مند شوند.

مرکز ورزش و نمایشگاه ساکیب سابانجی، با مساحت 5600 متر مربع و ظرفیت 3500 نفر، در دانشگاه واقع شده است. سالن با ویژگی های متناسب برای اجرای کنسرت ها و تدارکات مختلف و همچنین رویدادهای ورزشی ساخته شده است.

استخر سرپوشیده اوزدمیر سابانجی که در پردیس بالجالی واقع شده، یکی از مدرن ترین تاسیسات موجود در منطقه است. در پردیس بالجالی علاوه بر استخر سرپوشیده، سالن های ورزشی و ژیمناستیک، والیبال، بسکتبال، تنیس، دو میدانی، و غرفه های ساحل دریاچه سد سیهان وجود دارد.

امکانات اجتماعی دانشگاه چوکوروا

امکانات اجتماعی دانشگاه چوکوروا

امکانات اجتماعی واقع در پردیس دانشگاه، در ساحل دریاچه سد سیحان، در میان درختان کاج و چشم انداز بی نظیر، شامل واحد مهمان خانه و سالن های غذاخوری بزرگ می باشد. در پردیس دانشگاه، یک مهمانسرا با ظرفیت 12 اتاق و 24 تخت برای احتیاجات اقامتی مهمانانی وجود دارد که برای رویدادهای اجتماعی، علمی و فرهنگی در دانشگاه حضور دارند.

رسالت دانشگاه چوکوروا

رسالت دانشگاه چوکوروا

دانشگاه چوکوروا به واسطه انجام فعالیت های آموزشی و تحقیق و توسعه در حوزه های علوم، فن آوری و هنر، پرورش افرادی را که از تغییر، توسعه و ایده دموکراسی دفاع می کنند و نیز به اشتراک گذاشتن دانش علمی خود با سایر نهادهای علمی و جامعه را به عنوان اصل و رسالت خود قرار داده است.

چشم انداز

تبدیل به یک دانشگاه نمونه که به ذینفعان خود اهمیت دهد، بر کیفیت در آموزش تمرکز کرده و در زمینه علمی، فرهنگی و هنری فعالیتهایی به نفع انسان و طبیعت به انجام برساند.

ارزش های اساسی دانشگاه چوکوروا

ارزش های اساسی دانشگاه چوکوروا

1. ادامه مفهوم سنتی "خانواده بزرگ"
2. انجام فعالیت هایی با حس مسئولیت پذیری که اولویت آن منابع طبیعی، اکوسیستم و پایداری محیط زیست است
3. ادغام با اررزش های جهانی همزمان با حفظ ارزش های محلی
4. مشارکت در علم و هنر و زمینه سازی توسعه آنها
5. افزایش فعالیت های تحقیق و توسعه با هدف توسعه محصولات و خدمات نوآورانه
6. قابلیت شفاف سازی و پاسخگویی توسط رویکرد مدیریتی دموکراتیک در چارچوب قانونی
7. افزایش همکاری آکادمیک ملی و بین المللی
8. کمک به توسعه منطقه ای
9. اعتقاد دانشجویان، کادر علمی و پرسنل اداری به تحقق ارزشهای اصلی

دانشکده های دانشگاه چوکوروا

دانشکده های دانشگاه چوکوروا

 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده پزشکی
 • ادبیات و علوم پایه
 • مهندسی
 • اقتصاد و علوم اداری
 • تربیت معلم
 • شیلات
 • الهیات
 • علوم بهداشتی
 • دندانپزشکی
 • هنرهای زیبا
 • ارتباطات
 • حقوق
 • دانشکده مهندسی جیحان
 • داروسازی
 • معماری
 • علوم ورزشی

انستیتوها

 1. علوم پایه
 2. علوم اجتماعی
 3. علوم بهداشتی
 4. علوم اعتیاد و پزشکی قانونی

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، آدنا ، منطقه هالکالی

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe