الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه هالیچ Halic University

رتبه جهانی : 5955 استانبول سالانه : 18000 الی 92000 لیر خصوصی

توضیحات

دانشگاه هالیچ در سال 1998 توسط بنیاد بیزیم برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان خون تاسیس شد . این دانشگاه در شهر زیبای استانبول و در منطقه بی اوغلو قرار دارد . اینجا تنها دانشگاه و مرکز آموزشی این منطقه نیست . در کنار هالیچ ، دانشگاه کنت ، دانشگاه معمار سینان و مدرسه تجارت لندن نیز در این منطقه قرار دارند . به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین مناطق استانبول برای زندگی دانشجویی همین جا است . بی اوغلو در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و با دو محله از لوکس‌ترین و بهترین مناطق استانبول یعنی منطقه بشیکتاش و منطقه شیشلی همجوار است . علاوه بر امکانات تحصیلی و آموزشی در این منطقه به تعدادی از مشهورترین و بهترین هتل‌ها ، مراکز خرید و فروشگاه‌های استانبول نیز دسترسی خواهید داشت . زبان تحصیل در این دانشگاه ، ترکی و انگلیسی است . اگر به دنبال تحصیل در ترکیه در یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه هستید ، دانشگاه هالیچ را نیز در لیست انتخاب‌های خود قرار دهید .

دانشگاه هالیچ به دنبال این است که با خدمات آموزشی و تحقیقات پژوهشی به جامعه خدمت کند . از این رو ، برای دانشجویان خود این امکان را فراهم کرده است که همگام با رشد سریع جهان ، رشد کنند و پیش بروند . این دانشگاه توانسته از نظر فاکتورهای مختلف رنکینگ ، یک دانشگاه معتبر جهانی شناخته شود . برنامه‌های تبادل دانشجو و بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه هالیچ بر روی رتبه خوب آن در سطح ملی و جهانی نیز تاثیرگذار است . از طرفی امکانات زیاد دانشگاه نیز سطح رضایت دانشجویان و کارکنان آن را بالا برده است . طبق آمار دانشگاه هالیچ با رنکینگ بالا دارای رتبه 4819 از 14160 در میان دانشگاه‌های جهان ، رتبه 1653 از 5829 در میان دانشگاه‌های آسیا ، رتبه 83 از 175 در میان دانشگاه‌های ترکیه و رتبه 25 از 52 در میان دانشگاه‌های استانبول می باشد . تعداد 7 دانشکده در دانشگاه هالیچ وجود دارد . در کل نیز دانشگاه 4 پردیس به نام‌های بیلربی ، سولوچ ، لونت و شیشهان دارد . کیفیت آموزش و ارائه برنامه‌های مختلف در تمام دانشکده‌ها بالا است . اگر بخواهیم دانشگاه هالیچ استانبول را در قالب عدد و رقم بررسی کنیم ، تا به امروز 10816 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شده‌اند . بالغ بر 17997 فارغ‌التحصیل داشته است و 65 آزمایشگاه‌ تخصصی برای رشته‌ها و برنامه‌های مختلف دارد .  برا یآشنایی بیشتر با ما همراه شوید .

 

دپارتمان های دانشگاه هالیچ

دانشکده پزشکی : دانشکده پزشکی دانشگاه هالیچ در رشته پزشکی عمومی دانشجو پذیرش می‌کند .

دانشکده پرستاری : در این دانشکده رشته های تغذیه و علوم غذایی (انگلیسی) ، مامایی ، پرستاری (انگلیسی) و فیزیوتراپی و توانبخشی (انگلیسی) تدریس می شود .

دانشکده مهندسی : رشته‌های مهندسی کامپیوتر (انگلیسی) ، مهندسی الکترونیک برق (انگلیسی) ، مهندسی صنایع (انگلیسی) ، مهندسی مکانیک (انگلیسی) و مهندسی نرم افزار (انگلیسی) در این دانشکده ارائه می‌شود .

دانشکده مدیریت بازرگانی :  در دانشکده مدیریت بازرگانی دانشگاه هالیچ رشته‌های روابط عمومی و تبلیغات ، مدیریت بازرگانی (انگلیسی) ، سیستم های اطلاعاتی مدیریت (انگلیسی) ، علوم سیاسی و روابط بین الملل ، گردشگری و تجارت بین الملل (انگلیسی) برای علاقه‌مندان این حوزه تدریس می‌شود .

دانشکد هنرهای زیبا : رشته‌های تحصیلی که در این دانشکده ارائه می‌شود عبارت‌اند از: کارتون و انیمیشن ، طراحی پارچه و لباس ، هنرهای آشپزی و طراحی گرافیک

دانشکده علوم ادبیات : رشته‌های فرهنگ و ادبیات آمریکا ، ترجمه و تفسیر انگلیسی ، ریاضیات ، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (انگلیسی) ، روانشناسی (انگلیسی) و زبان و ادبیات ترکی در این دانشکده تدریس می‌شود .

دانشکده معماری : تحصیل در رشته‌های طراحی صنعتی ، معماری داخلی و معماری دانشگاه هالیچ که متقاضیان بسیاری دارد در مقاطع مختلف دانشجو می‌پذیرد .

 

اخذ پذیرش از دانشگاه هالیچ

برای دریافت پذیرش از دانشگاه هالیچ دو روش وجود دارد . اما قبل از آن باید فرم درخواست ورود به دانشگاه هالیچ را به صورت آنلاین تکمیل کرده و به همراه مدارک لازم برای دانشگاه ارسال کنید . سپس به یکی از دو روش اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه هالچ کنید . روش اول مربوط به دانشجویان بومی کشور ترکیه بوده و آن ها می بایست در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی را بدست آورند . روش دوم مربوط به دانشجویان خارجی و بین المللی است . این دانشجویان باید در آزمون GMAT ،ALES  جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه شرکت کرده و امتیاز بالای ۵۵۰ را بدست آورند . برای ورود به مقطع کارشناسی معدل دیپلم کافی می باشد . داشتن نمره آزمون sat میتواند شانس قبولی شمارا بالا ببرد .

 

مدارک ثبت نام دانشگاه هالیچ

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی :

·       پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

·       ارائه ریز نمرات دوره دبیرستان به همراه ترجمه رسمی

·       ارائه مدرک دیپلم به همراه ترجمه رسمی

·       برای تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان نمره 72 مدرک TOEFL و نمره 55 مدرک PTE

·       انگیزه نامه (فقط برای متقاضیان رشته پزشکی)

·       چند قطعه عکس

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشاسی ارشد :

·       پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار

·       ریز نمرات دوره کارشناسی 

·       مدرک کارشناسی

·       دو توصیه نامه (مهر و امضا شده)

·       انگیزه نامه 

·       برای تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان نمره 79 مدرک TOEFL و نمره 55 مدرک PTE

·       چند قطعه عکس

 

امکانات دانشگاه هالیچ

هدف از تاسیس دانشگاه هالیچ استانبول همواره ارائه آموزش‌های با کیفیت بوده است تا دانشجویان این دانشجو با بهترین کیفیت آموزش ببینند و بتوانند برای جوامع خود مفید باشند و همچنین این دانشگاه از انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه حمایت می‌کند تا نتایج این پروژه‌ها برای منفعت جوامع استفاده شود . یکی از روش‌های جدید آموزشی که در دانشگاه هالیچ نیز از آن استفاده می‌شود ادغام عامل واقعیت مجازی در آموزش‌ است که با استفاده از این روش کیفیت آموزش ارتقا می‌یابد. استفاده از برنامه‌های واقعیت مجازی برای دوره‌هایی که نیاز به مشاهده دقیق دارند و دسترسی به آن سخت است ، مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهره‌وری را افزایش می‌دهد . شبیه سازی جراحی برای دانشجویان پزشکی، مکان یابی برای دانشجویان رشته معماری و ایجاد نمونه‌های اولیه مجازی برای دانشجویان مهندسی از جمله موارد کاربردی استفاده از این سیستم آموزشی است که در دانشگاه هالیچ مورد استفاده قرار گرفته است . برخی از امکانات دانشگاه هالیچ به شرح زیر است :

·       سالن‌‌های بزرگ و مجلل : برای برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی ، هنری و اجتماعی سالن‌های آمفی تئاتر و کنفرانس زیبایی در دانشگاه وجود دارد . برای بخش‌های مختلف هنرهای زیبا ، موسیقی و سخنرانی این دانشگاه مجهز است .

·       خوابگاه‌های دانشجویی : اسکان دانشجویان در 8 واحد اقامتی مختلف ممکن شده است . هر کدام از این اقامتگاه‌ها مجهز به امکانات خاص از جمله سیستم گرمایش و سرمایش پیشرفته، اتاق‌های مجهز ، اینترنت رایگان ، اتاق جلسات ، سالن مطالعه و سالن تلویزیون هستند .

·       کتابخانه : کتابخانه بزرگ با منابع غنی برای رشته‌های مختلف نیاز دانشجویان مختلف برای دسترسی به منابع علمی و مورد نیاز را کاملا فراهم کرده است .

·       زمین ورزش و بازی : برای شاخه‌های مختلف ورزشی می‌توانید به سالن‌های مختلف دانشگاه بروید و از آن‌ها استفاده کنید .

·       کافه تریا

·       رستوران

·       فروشگاه

·       بانک

·       انتشارات

·       محوطه سرسبز و بوستان دانشجویی

·       آزمایشگاه‌هایی تخصصی برای رشته‌های مختلف

 

شهریه دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ یک دانشگاه خصوصی است . اما دارای بورسیه و تخفیفات بسیار مناسبی است . هزینه تحصیلی برخی رشته به شرح زیر است :

·       رشته پزشکی سالیانه 92000 لیر

·       رشته مهندسی کامپیوتر سالیانه 44000 لیر

·       رشته روانشناسی سالیانه 46000 لیر

·       رشته تئاتر سالیانه 44000 لیر

·       رشته فیزیوتراپی سالیانه 44000 لیر

·       رشته مهندسی مکانیک سالیانه 28000 لیر

·       رشته معماری سالیانه 44000 لیر

·       رشته طراحی گرافیک سالیانه 41000 لیر

·       رشته کاردانی فیزیوتراپی سالانه 34000 لیر

·       رشته طراحی مد سالانه 24000 لیر

·       رشته زبان و ادبیات آمریکایی سالیانه 42000 لیر

·       رشته مترجمی زبان انگلیسی سالیانه 44000 لیر

·       رشته زبان و ادبیات ترکی سالیانه 36000 لیر

·       رشته ریاضی سالیانه 42000 لیر

·       رشته تجارت بین‌الملل سالیانه 28000 لیر

·       رشته مهندسی صنایع سالیانه 32000 لیر

·       رشته طراحی داخلی سالیانه 50000 لیر

·       رشته پرستاری سالیانه 44000 لیر

·       رشته طراحی لباس سالیانه 24000 لیر

·       رشته مدیریت ورزشی سالیانه 38000 لیر

·       رشته گردشگری و هتلداری سالیانه  18000 لیر

·       رشته تربیت بدنی سالیانه 38000 لیر

رشته مهندسی تغذیه: سالیانه 54000 لیر 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس:

(0212)-924-24-44

https://halic.edu.tr/tr

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe