الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه مدیپول استانبول İstanbul Medipol University

رتبه جهانی : 4611 استانبول سالانه : 5.500 الی 32.000 دلار خصوصی

توضیحات

یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه ، دانشگاه مدیپول استانبول است . دانشگاه مدیپول استانبول ، یک دانشگاه خصوصی است که همپای دانشگاه‌های دولتی در حال پیشرفت و پژوهش است . جالب است بدانید که دانشگاه مدیپل زیر نظر سازمان وقفی آموزش ، بهداشت و تحقیقات ترکیه راه‌اندازی شد . زمانی که وزیر بهداشت دولت ترکیه ، پروفسور فخرالدین کوچا یکی از مؤسسین آن بود . دو پردیس از این دانشگاه در جاهای مختلف استانبول قرار دارد . یکی از آن‌ها در بخش آسیایی و منطقه کاواجیک و دیگری در بخش اروپایی استانبول و در منطقه هالیچ واقع شده است . طبق آخرین آمار در سال 2020 ، دانشگاه مدیپول رتبه 91 در بین برترین دانشگاه ها را گرفته است و در سال 2019 برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها شناخته شده است .

از جمله رنکینگ های بین‌المللی معتبر می‌توان به THE و URAP و RUR اشاره کرد. پایگاه رتبه بندی THE یا همان Times Higher Education یک آژانس در لندن است که رتبه‌ها از نظر عملکرد ، تأثیر تحقیقاتی ، ارجاع‌ها، خروجی‌های بین‌المللی و تأثیرات زیست محیطی بررسی می‌کند . دانشگاه مدیپول استانبول توانسته است که در رتبه 1001+ قرار گیرد . این در حالی است که حدود 25000 دانشگاه در این پایگاه رتبه بندی می‌شوند . در میان دانشگاه‌های جوان ، دانشگاه مدیپول استانبول در رتبه +401 ، در میان دانشگاه‌های آسیایی رتبه +401 را دارد . این رتبه در زمینه پزشکی و سلامت +601 است و یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه می باشد . این دانشگاه در سال 2009 تاسیس و پذیرش دانشجو در این دانشگاه از سال 2010 آغاز شد . برنامه های مقطع کاردانی در این دانشگاه در 4 دانشکده و در زمینه های اجتماعی ، فنی و پزشکی ارائه می شوند . مدیپل دارای 71 برنامه کارشناسی در 13 دپارتمان است که 24 برنامه به زبان انگلیسی هستند . همچنین این دانشگاه در برنامه تبادل دانشجو از جمله اراسموس و مولانا بسیار فعال عمل کرده است .

 

دانشکده های دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپل در مقطع کارشناسی دارای 13 دانشکده است که رشته های تحصیلی فراوانی را به دانشجویان ارائه می کند .

·      دانشکده دندانپزشکی

·       دانشکده پزشکی

·       دانشکده داروسازی

·       دانشکده علوم سلامت و بهداشتی

·       دانشکده مهندسی

·       دانشکده حقوق

·       دانشکده مدیریت

·       دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی

·       دانشکده تربیت معلم

·       دانشکده ارتباطات

·       دانشکده هنرهای زیبا

·       دانشکده حرفه‌ای علوم اجتماعی

·       دانشکده تجارت

برخی از رشته های تحصیلی دانشگاه مدیپول استانبول از این قرار می باشد : 

روابط عمومی و تبلیغات ، آموزش عمومی ، رادیو، تلویزیون و سینما ، مدیریت ، مدیریت منابع انسانی ، تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی ، روانشناسی ، آموزش زبان خارجی ، آموزش ریاضیات و علوم ، مدیریت تدارکات ، مدیریت هوانوردی ، مهندسی پزشکی ، مهندسی برق ، مهندسی صنایع ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، بانکداری ، اقتصاد ، بهداشت ، فیزیوتراپی ، پرستاری ، پرورش کودکان ، مامایی ، تغذیه ، شنوایی سنجی ، توان‌بخشی تکلم ، دندانپزشکی ، پزشکی ، داروسازی

یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در دانشگاه مدیپل ، رشته دندانپزشکی است . چرا که دانشگاه مدیپل با این رویکرد که "دنیای امروزی به پزشکان ، دندان‌پزشکان و کادر درمانی نیاز دارد که با تکنولوژی و جدیدترین روش‌های درمان و معالجه آشنایی داشته باشند" ، در این رشته دانشجو می پذیرد . دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به دنبال ارائه کیفیت بالای تحصیلات برای دانشجویان است . دوره دندانپزشکی در دانشگاه مدیپل ، 5 ساله است . در کنار این‌ها یک سال آموزش زبان انگلیسی به کسانی که در آزمون رد شده‌اند ، ارائه می‌شود . چرا که در ادامه حدود 30 درصد کلاس‌ها و واحدهای ارائه شده‌ این رشته به زبان انگلیسی می باشد .

 

اخذ پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول

برای اخذ پذیرش ابتدا باید درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل و برای دانشگاه ارسال کنید . دانشگاه مدیپول استانبول برای اعطای پذیرش به متقاضیان شرایط و قوانینی دارد . از آنجایی که تحصیل در این دانشگاه هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود . قبولی در یکی از آزمون های زبان تاثیر بالای برای دریافت پذیرش دارد . یکی از راه های قبولی در دانشگاه مدیپل آزمون یوس (YOS) می باشد . حداقل نمره قبولی در این آزمون 50 است . یکی دیگر از آزمون های که می توان از طریق ان به دانشگاه مدیپل راه یافت ، آزمون سات (SAT) است . در این آزمون نمره توتال متقاضی باید حداقل 1100 و نمره ریاضی حداقل 500 باشد . همچنین اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 15 باشد ، ( برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی حداقل معدل بالای 18 ) پذیرش دانشجو بر اساس رشته انتخابی امکان پذیر می باشد .

 

مدارک ثبت نام دانشگاه مدیپول استانبول

·       تکمیل و ارسال فرم تقاضای آنلاین

·       مدارک تحصیلی سابق (بر اساس مقطع تحصیلی) که به ترکی یا انگلیسی ترجمه شده باشند

·       ریز نمرات تحصیلی به همراه ترجمه رسمی

·       کپی پاسپورت

·       مدرک زبان (ترکی یا انگلیسی)

·       چند قطعه عکس

·       توصیه نامه (برای تحصیلات تکمیلی)

·       تمکن مالی

·       ارائه فیش پرداختی شهریه

·       کسب نمره قبولی در یکی از آزمون های SAT یا YOS

·       شرط معدل دیپلم (حداقل معدل 15 )

 

بورسیه تحصیلی دانشگاه مدیپول استانبول

یکی از سیاست های این دانشگاه ارائه بیشترین بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی خود می باشد . این بورسیه های تحصیلی شامل :

·       بورسیه کمک هزینه مالی : پرداخت 20 درصد از هزینه‌های تحصیل برای همه دانشجویان بین‌الملل

·       بورسیه کشورهای خاص : این بورسیه 15 درصد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد . برخی از کشورهایی که مشمول این بورسیه می‌شوند عبارت اند از ایران ، برزیل ، روسیه ، ازبکستان ، آذربایجان و پاکستان .

·       بورسیه دانشجویان موفق : در صورت کسب نمره‌های بالا در آزمون‌هایی از قبیل ATC و آزمون بورسیه دانشگاه مدیپل ، 5 تا 15 درصد از هزینه‌های شما پرداخت خواهد شد .

·       بورسیه اعضای خانواده : اگر یکی از اعضای خانواده شما در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشد، از 10 درصد تخفیف برخوردار می‌شوید .

 

امکانات دانشگاه مدیپول استانبول

علاوه بر امکانات پیشرفته تکنولوژی و آموزشی ، سایر خدمت این دانشگاه نیز قابل توجه هستند . تمام دانشجویانی که به دانشگاه مدیپل راه پیدا می‌کنند به امکانات رفاهی ، اقامتی ، خدماتی و علمی زیادی دسترسی خواهند . از جمله این امکانات می‌توان به آزمایشگاه‌های پزشکی، اینترنت رایگان برای همه دانشجویان ، خوابگاه‌ها ، کلوب های دانشجویی ، کتابخانه ، رستوران‌ها ، غذاخوری‌ها ، باشگاه‌های ورزشی متعدد ، پردیس های دانشگاه و زمین‌های بازی اشاره کرد .

خوابگاه دانشگاه مدیپل : این دانشگاه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه را به صورت جداگانه و با امنیت و سیستم مدیریتی بسیار قوی ایجاد کرده است . هر سال می‌توان خوابگاه و اتاق سال بعد را به راحتی از طریق اتوماسیون خوابگاه‌های دانشگاه مدیپول رزرو کرد .

کتابخانه دانشگاه مدیپل : دانشگاه مدیپول استانبول ، تمرکز زیادی را بر روی کتابخانه‌ها و فضاهای مطالعه قرار داده است . هر کدام از محوطه‌های دانشگاهی در هالیک ، باغچالار و کاواچیک کتابخانه خود را دارند . تعداد 4 کتابخانه مجهز با منابع بسیار خوب در مورد رشته‌های مختلف در 3 محوطه قرار دارند و تمام دانشجویان می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند . در کل بیش از 43000 نسخه کتاب چاپی، 515000 کتاب الکترونیکی ، 44000 مجله الکترونیکی و 59000 مجله در مخزن‌های این کتابخانه‌ها موجود است . مساحت کلی این فضاهای کتابخانه‌ای به 1240 مترمربع می‌رسد .

پردیس های دانشگاه مدیپل : این دانشگاه دارای 3 پردیس می باشد . پردیس هالیچ در سوریچی ، در حاشیه شاخ طلایی واقع شده است . با واقع شدن در مرکزی ترین نقطه شهر ،پردیس هالیچ ؛ با ساختمان مدرن ، لابی و باغ های بزرگ ، میزبان زندگی پر جنب و جوش دانشگاه و دانشجو می باشد . پردیس بیمارستان دانشگاه مدیپل در باعچیلار استانبول ، در این پردیس دانشجویان دوره های آموزشی و کارآموزی پزشکی و دندانپزشکی را سپری می کنند ، که دارای موقعیت مکانی عالی در مرکز شهر و یک مجتمع آموزشی عظیم می باشد . این بیمارستان شامل 4 بخش به عنوان عمومی ، انکولوژی ، جراحی قلب و عروق و دندانپزشکی می باشد . همچنین دارای ظرفیت 470 تخت ، 133 واحد مراقبت های ویژه ، 246  اتاق پلی کلینیک و 25 اتاق عمل می باشد .

و پردیس کاواکیک که دقیقا در ضلع آناتولی پل فاتیح سلطان مفتح ، واقع شده است و با مجاورت در کنار جنگل های بیکوز منطقه ای چشم نواز را به وجود آورده است .

 

شهریه دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه خصوصی مدیپل استانبول دارای شرایط عالی تحصیلی و امکانات بالایی است . اما در این میان هزینه تحصیل در آن به نسبت مراکز و دانشگاه های دولتی کمی بالاتر است . اما همان طور که قبلا گفته با توجه به اعمال تخفیفات و بورسیه تحصیلی دانشگاه ، این هزینه به طور چشمگیری کاهش می یابند . برای مثال :

·       رشته پزشکی : 32.000  دلار

·       رشته دندانپزشکی : 25.000 دلار

·       رشته داروسازی : 15.000 دلار

·       رشته پرستاری : 5.600 دلار

·       رشته گفتار درمانی : 5.500 دلار

·       رشته فیزیوتراپی : 6.300 دلار

·       رشته مهندسی صنعتی : 6.250 دلار

·       رشته مهندسی الکترونیک : 6.250 دلار

·       رشته اقتصاد : 5.500 دلار

·       رشته روانشناسی : 5.300 دلار

·       رشته معماری : 6.250 دلار

·       رشته طراحی داخلی : 6.250 دلار

نکته : هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی به نسبت تحصیل به زبان ترکی بیشتر است . این هزینه ها سالیانه است . برای اطلاع از میزان تخفیفات و بورسیه های تحصیلی می توانید با کارشناسان الو اپلای در بخش تحصیل در ارتباط باشید . 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: Kavacık, Ekinciler Cd. No:19, 34810 Beykoz/İstanbul, Turkey

+904448544

https://www.medipol.edu.tr/

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe