الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه رجب طیب اردوغان

رتبه جهانی : 5321 استانبول سالانه : 100 _ 600 دولتی

توضیحات

مقدمه

دانشگاه رجب طیب اردوغان یک دانشگاه دولتی برای تحصیل در ترکیه است که در شهر ریزه واقع شده است. شهر ریزه در منطقه شرق دریای سیاه قرار گرفته است. آب و هوای آن در تابستان خنک، در زمستان معتدل و در تمام فصول سال بارانی ست. پوشش گیاهی طبیعی منطقه به دلیل رطوبت زیاد و بارندگی، از جنگلهای انبوه و دارای برگهای بزرگ تشکیل شده است. ریزه از نظر پوشش جنگلی از غنی ترین مناطق ترکیه می باشد و زیبایی های طبیعی زیادی مانند فلات، رودخانه و آبشار دارد.

ریزه که در بین مردم به عنوان پایتخت چای و باران از آن یاد می شود، بیشترین باران را در منطقه دریای سیاه دارد. ریزه با طبیعت زیبا، دره های شیبدار، دریاچه هایی با یخچال های طبیعی، ییلاق های سرسبز، پل ها و قلعه های تاریخی و رودهای پر آبش در هر فصلی از سال توجه توریست ها را به خود جلب می کند. همچنین برای قایق رانی، رافتینگ، پاراگلایدر، کوهنوردی، اسکی و کوهپیمایی مناسب است. به علت نزدیکی ریزه به کشورهای همسایه یکی از زیباترین نمونه های تنوع فرهنگی را می توان در این شهر به وضوح مشاهده کرد.

تاریخچه دانشگاه رجب طیب اردوغان

اولین گام به سوی تحصیلات عالی در ریزه افتتاح مدرسه دو ساله فنی است که در سال 1950 تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش تاسیس شد. سپس انستیتوی علوم تربیتی ریزه، و در تاریخ 1 مارس 1976 نیز مدرسه فنی حرفه ای ریزه در چارچوب موسسه آموزش عالی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش آغاز به کار کرد.

آموزش عالی در ریزه با تاسیس دانشکده الهیات و دانشکده شیلات به عنوان اولین دانشکده شهر ریزه و در دانشگاه ریزه در سال 1992، مدرسه فنی حرفه ای Fındıklı در سال 1996 و دانشکده علوم تربیتی و دانشکده ادبیات و علوم پایه در سال 1997 به فعالیت آموزشی خود ادامه داده و در سال 2006 به تاسیس دانشگاه ریزه ختم شد و در نهایت در 11 آوریل 2012 عنوان آن به دانشگاه رجب طیب اردوغان تغییر پیدا کرد.

در طول مدتی که این دانشگاه به عنوان بخشی از دانشگاه فنی کارادنیز فعالیت می کرد، متشکل از دانشکده های الهیات، شیلات، ادبیات و علوم پایه، علوم تربیتی، مدرسه عالی علوم بهداشتی، مدرسه فنی حرفه ای، مدرسه فنی حرفه ای Fındıklı، مدرسه فنی حرفه ای Ardeşen و دانشکده تازه تاسیس پزشکی، انستیتوی علوم اجتماعی، انستیتوی علوم پایه و انستیتوی علوم بهداشتی منتقل شده به آن بود.

در راهی که با شعار "دانشگاهی که تولیدگر دانش و ارزش است" آغاز کردیم، با اهتمامی که با حمایت رییس جمهور محترم رجب طیب اردوغان و رییس دوره 26 مجلس کبیر ملی ترکیه جناب اسماعیل قهرمان و بنیاد توسعه دانشگاهی نشان دادیم، به سرعت نتیجه گرفتیم.

اهداف دانشگاه رجب طیب اردوغان

رسالت دانشگاه رجب طیب اردوغان

رسالتمان تربیت افراد شایسته و پایبند به ارزش های ملی و اخلاقی از طریق فعالیت های آموزشی انسان محور، فراهم ساختن خدمات بهداشتی با کیفیت و کمک به توسعه اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی و تکنولوژیکی منطقه و کشور از طریق انجام فعالیت های اجتماعی و تحقیقاتی در سطح استاندارهای جهانی است.

چشم انداز دانشگاه رجب طیب اردوغان

چشم انداز دانشگاه، تبدیل به دانشگاهی معتبر است که با تحقیقات منحصر به فرد شناخته شده، در عرصه های علم و تکنولوژی پیشتاز بوده، آموزشی در سطح جهانی ارائه می کند و در سطح کشوری و بین المللی در میان دانشجویان دانشگاهی پرطرفدار می باشد.

چشم انداز دانشگاه رجب طیب اردوغان

 دانشکده آکادمیک رجب طیب اردوغان

دانشگاه رجب طیب اردوغان با کادر مجرب و پویای خود صاحب اعتبار ملی و بین المللی بوده، که همواره پذیرای نوآوری ها بوده و با گام هایی استوار به سوی اهداف خود به پیش می رود، در مدت زمانی کوتاه هم در زمینه آموزشی، هم تحقیق و توسعه و نیز از نظر کادر آموزشی و از دیدگاه دستاوردی پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.

هم اکنون دانشگاه فعالیت خود را با 3 انستیتو، 13 دانشکده، 5 مدرسه عالی، 6 مدرسه فنی حرفه ای به پیش می برد و با 1133 پرسنل آموزشی، 19 هزار دانشجو و 464 دانشجوی بین المللی از 46 کشور مختلف، به یک خانواده بزرگ و قوی تبدیل شده است.

در عین حال دانشگاه با 16 مرکز تحقیقاتی و کاربردی و با پرسنل آموزشی حرفه ای در حوزه خود، تحقیقات زیادی را در موضوعات مختلف به انجام رسانده و دارای یک بیمارستان 530 تخته تحقیقات آموزشی می باشد.

برنامه های تبادل دانشجو و پرسنل دانشگاهی در چارچوب توافق نامه های اراسموس، مولانا، فارابی بین دانشگاه ما و هر دانشگاهی در ترکیه و خارج از کشور اجرا می شود. دانشگاهمان با درک مدرن از آموزش، محیطی آکادمیک را در سطح استانداردهای بین المللی فراهم می کند.

دانشجویانمان به عنوان دانشجوی بین المللی، می توانند تا 12 ماه تحت برنامه تبادل اراسموس و حداکثر یک یا دو ترم تحت برنامه مولانا در کل دوره تحصیل خود از این فرصت ها برخوردار شوند. دانشگاه تحت برنامه اراسموس با 17 کشور جهان و تحت برنامه فارابی با 9 کشور برنامه تبادل دانشجو را به پیش می برد.

دانشگاه آکادمیک رجب طیب اردوغان

زندگی در پردیس دانشگاه رجب طیب اردوغان

دانشگاه زمینه های اجتماعی مختلفی برای استراحت دانشجویان و انجام فعالیت های فرهنگی و ورزشی ایجاد کرده است. کنگره و مراکز فرهنگی که شامل کافه ها، سالن های بدنسازی، خشکشویی، خدمات پستی، سالن های کنفرانس، سالن غذاخوری، آرایشگاه ها، دفتر خانواده و بسیاری از واحدهای دیگر است، از جمله محیط هایی است که دانشجویان و پرسنل آموزشی را قادر می سازد وقت خود را در خارج از ساعت کاری و درسی به شیوه ای با کیفیت بگذرانند.

از دیگر تاسیساتی که به تازگی در دانشگاه افتتاح شده سالن هایی با امکانات بیلیارد، بولینگ، تنیس و کنسول های بازی مختلف است. علاوه بر این، مکانهای نوشیدن قهوه، گلف داخل سالن، خانه لباس کاچکار که دانشجویان می توانند لباس های جدید را به صورت رایگان از آنجا تهیه کنند، برای دانشجویان و پرسنل خدمت رسانی را آغاز کرده است.

برای اینکه دانشجویان خارجی و یا دانشجویانی که از چهار گوشه ترکیه برای تحصیل به دانشگاه می آیند احساس غربت نکنند آنچه در توان داریم انجام می دهیم. برای اینکه دانشجویان دوره آموزشی شان را بدون هیچ مشکلی و با موفقیت به پایان برسانند، هر گونه نیاز رفت و آمد، اقامت، سلامت، بورس، برنامه ها و فعالیت های اجتماعی- فرهنگی را تامین می کنیم. برای تامین نیاز اقامت و اسکان دانشجویان به جز خوابگاه های دولتی وابسته به آموزش عالی، خوابگاه های خصوصی نیز ارائه خدمت می کنند.

پردیس های دانشگاه رجب طیب اردوغان

دانشگاه رجب طیب اردوغان دارای 12 پردیس دانشگاهی است که در نقاط مختلف شهر ریزه پراکنده شده اند. پردیس اصلی دانشگاه ذهن درین(Zihni Derin) نام دارد که اکثر دانشکده ها و موسسات دانشگاه در آن واقع شده اند.

پردیس های دانشگاه رجب طیب اردوغان

فعالیت های فرهنگی و ورزشی دانشگاه رجب طیب اردوغان

رویدادهای اجتماعی و فرهنگی اجرا شده در دانشگاه و نیز در شهر ریزه، فرصت های متنوعی را برای دانشجویان برای گذران اوقات فراغت خود ارائه می دهد. دانشگاه در طول سال تحصیلی میزبان بسیاری از دانشمندان، هنرمندان و میهمانان بسیار ارزشمندی است که در حوزه های خود متخصص هستند.

علاوه بر سالن های کنفرانس موجود در دانشکده ها و مدارس عالی، مرکز زندگی دانشجویی دارای یک سالن کنفرانس 650 نفره و دو سالن سینمایی کوچک است.

دانشجویان می توانند در بسیاری از شاخه های مختلف در محوطه های ورزشی دانشگاه به فعالیت های ورزشی بپردازند. تاسیسات ورزشی شامل 2 سالن ورزشی سرپوشیده، 1 زمین فوتبال، 1 زمین تنیس است و در هر یک از پردیس های دانشگاه محوطه های ورزشی چندمنظوره برای ورزش هایی از قبیل والیبال، بسکتبال و هندبال موجود است.

دانشکده های دانشگاه رجب طیب اردوغان

 • دانشکده گردشگری Ardeşen
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده ادبیات و علوم پایه
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اداری و اقتصادی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده معماری و مهندسی
 • دانشکده شیلات
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دریانوردی تورقوت کیران
 • دانشکده کشاورزی

 دانشکده های رجب طیب اردوغان

انستیتوهای دانشگاه رجب طیب اردوغان

 • انستیتوی علوم پایه،
 • انستیتوی علوم بهداشتی
 • انستیتوی علوم اجتماعی

دوره فوق دیپلم توسط مدارس فنی حرفه ای برگزار می شود و طول دوره 2 سال می باشد. دوره لیسانس توسط دانشکده ها و مدارس عالی برگزار می شود. از میان دانشکده ها فقط دانشکده حقوق دانشجو نمی پذیرد.

دوره فوق لیسانس توسط انیستیتوی دانشگاه رجب طیب اردوغان برگزار می شود، طول دوره 2 سال بوده، بعضی رشته ها بدون پایان نامه و برخی دیگر به صورت دوره شبانه بدون پایان نامه ارائه می گردد. طول مدت تحصیل در دوره دکترا 4 سال بوده توسط انیستیتوی دانشگاه برگزار می شود و پس از اتمام دوره، درجه دکترا اعطا می شود.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، ریزه ، محله فنر

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe