الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه روملی استانبول (Istanbul Rumeli University)

رتبه جهانی : 8450 استانبول سالانه : 1500 الی 5000 دلار خصوصی

توضیحات

دانشگاه روملی ترکیه در سال 2015 توسط بنیادی به نام بالچی تاسیس شد. این دانشگاه با هدف فرهنگ‌سازی مدرن یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه محسوب می‌شود. محوطه این دانشگاه در سیلیوری استانبول قرار دارد و همچنین دارای دو بیمارستان مجزا و آموزشی در اسن یورت و مال تپه است.

به دلیل شرایط مناسب و امکانات عالی دانشجویان بسیاری در این دانشگاه به تحصیل در ترکیه می‌پردازند. پذیرش در این دانشگاه مانند سایر دانشگاه‌های خصوصی بدون آزمون بوده و در صورت برخورداری از معدل و سوابق تحصیلی قابل قبول براحتی می‌توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید. در ادامه مقاله همراه الواپلای باشید تا بیشتر با دانشگاه روملی ترکیه آشنا شوید.

تحصیل در دانشگاه روملی ترکیه

دانشگاه روملی یک دانشگاه علوم پایه است که با 5 دانشکده، 2 مدرسه حرفه‌ای و 2 مرکز آموزشی ، می‌توانید در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل بپردازید. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی، دانشکده فنی مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده هنر، طراحی و معماری، دانشکده علوم ورزشی و دانشکده علوم بهداشت از جمله دانشکده‌های دانشگاه روملی به حساب می‌آیند.

هنرستان فنی‌حرفه‌ای و مدرسه حرفه‌ای خدمات بهداشتی و مرکز آموزش از راه دور نیز از دیگر مراکز اموزشی این دانشگاه می‌باشند. رشته‌های بسیاری در این دانشگاه ارائه می‌شود که لیست کامل آن‌ها را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

 

دانشکده

رشته تحصیلی

دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی

مدیریت هوانوردی

روابط بین‌الملل

روانشناسی

علوم سیاسی و مدیریت دولتی

دانشکده هنر، معماری و طراحی

معماری 

رادیو، تلویزیون و سینما

غذا و هنر آشپزی

معماری داخلی

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

مهندسی صنایع

مهندسی کامپیوتر

مهندسی عمران

دانشکده علوم بهداشت

مدیریت بهداشت

فیزیوتراپی و توانخشی

تغدیه و رژیم غذایی

دانشکده علوم ورزشی

مربیگری

ورزش و علوم ورزشی

علوم ورزش برای معلولین

مدیریت ورزشی

هنرستان فنی حرفه‌ای

عدالت

برنامه نویسی کامپیوتر

طراحی داخلی

قانون و عدالت

مشاوره و مددکاری اجتماعی

مدیریت

وسائل نقلیه موتور و فناوری‌های حمل و نقل

آموزشکده خدمات بهداشتی حرفه‌ای

بیهوشی

رشد کودکان

فیزیوتراپی و توانبخشی

شنوایی سنجی

کمک‌های اولیه و اورژانسی

تکنیک‌های تصویربرداری در پزشکی

رادیوتراپی

تکنیک‌های آزمایشگاهی پاتولوژی

مراقبت از بیمار در منزل

تکنیک‌های آزمایشگاهی

اسناد پزشکی

الکترونوروفیزیولوژی

دیالیز


رنکینگ جهانی دانشگاه روملی

دانشگاه روملی ترکیه به دلیل پیشرفت‌های بسیار در زمینه‌های آموزشی مهندسی و پزشکی جایگاه خوبی بین دانشگاه‌های ترکیه و حتی جهان دارد. رتبه دانشگاه در میان دانشگاه‌های ترکیه 188 بوده و در میان دانشگاه‌های جهان نیز دارای رنگینگ 7772 است.

شرایط پذیرش در دانشگاه روملی

باتوجه به اینکه دانشگاه روملی، دانشگاهی خصوصی است، می‌توانید بدون شرکت در آزمون‌های ورودی و با معدل نسبتاً خوب در این دانشگاه پذیرش شوید. البته ارائه مدرک زبان معتبر یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید؛ اما در صورتی که مدرک زبان ندارید می‌توانید در دوره‌های زبان دانشگاه شرکت کنید و در انتها با کسب نمره قابل قبول شرایط تحصیل خود را ارتقا دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رشته‌های تحصیلی و شرایط پذیرش آن‌ها در مقاطع مختلف نیز می‌توانید به وب سایت رسمی دانشگاه به نشانی rumeli.edu.tr مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه روملی

برای ثبت نام در دانشگاه روملی ترکیه باید در تاریخ‌هایی که در وب سایت رسمی دانشگاه اعلام می‌شود، فرم درخواست و مدارک لازم را ارسال کنید. از جمله این مدارک به شرح لیست زیر است:

·       مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی(ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی)

·       ریزنمرات تحصیلی

·       پاسپورت

·       مدرک زبان معتبر

·       مدارک YOS و SAT در صورت نیازامکانات دانشگاه روملی ترکیه

دانشگاه روملی علاوه بر ارائه بورسیه‌های مختلف، امکانات بسیار خوبی نیز در اختیار دانشجویان قرار داده است. کتابخانه‌ای جامع به مساحت 2000 مترمربع، سالن کنفرانس، آمفی تئاتر، فضاهای اجتماعی گسترده، خوابگاه‌های مجهز، کافه و رستوران، بانک، مراکز درمانی، پارکینگ و آزمایشگاه‌های تخصصی از جمله این امکانات محسوب می‌شوند.


شهریه تحصیلی دانشگاه روملی

به طور کلی شهریه در دانشگاه‌های خصوصی نسبت به دانشگاه‌های دولتی کمی بیشتر است؛ از این رو دانشگاه روملی ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و باید شهریه نسبتاً بالایی را برای تحصیل در آن پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است که در کنار شهریه بالا، دانشگاه برنامه‌های بورسیه را نیز به دانشجویان خود ارائه می‌دهد تا بتوانند با دریافت کمک هزینه تحصیلی هزینه‌های خود را براحتی مدیریت کنند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه روملی استانبول برای دانشجویان بین‌المللی حدود 000/75 لیر در سال است. همچنین شهریه مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه روملی ترکیه از 400/56 الی 000/94 لیر در سال برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است. 


  

آموزش از راه دور

مقطع

مدت زمان تحصیل

شهریه (در سال)

بورسیه (کمک هزینه تحصیلی)

کاردانی

2 سال

000/$3

500/$1

کارشناسی ارشد

4 سال

000/$4

800/$1

برنامه دکتری

دکتری(بدون پایان‌نامه)

1سال

000/$3

-

دکتری(سامل پایان‌نامه)

2سال

000/$5

-

موسسه علوم اجتماعی

علوم سیاسی و اقتصادی (شامل پایان‌نامه)

-

000/$5

-

علوم سیاسی و اقتصادی (بدون پایان‌نامه)

-

000/$3

-

موسسه علوم

بهداشت و ایمنی شغلی (شامل پایان‌نامه)

-

000/$5

-

بهداشت و ایمنی شغلی (بدون پایان‌نامه)

-

000/$3

-


شرایط دریافت بورسیه دانشگاه روملی استانبول

دانشگاه روملی برای کاهش هزینه‌های تحصیلی دانشجویان بین‌المللی از برنامه‌های بورسیه متنوعی مانند اراسموس (Erasmus) برخوردار است. علاوه بر آن نیز در صورت پرداخت شهریه به صورت کامل، مشمول 5% تخفیف خواهید شد. همچنین اگر در یکی از رشته‌های ورزشی بتوانید افتخارآفرینی کنید، امتیاز ویژه‌ای برای دریافت کمک هزینه خواهید داشت.

همچنین دانشگاه روملی هرسال این فرصت را به دانشجویان می‌دهد تا بتوانند در برنامه‌های تبادل دانشجو با دانشگاه‌های اروپا و آمریکا شرکت کنند. علاوه بر آن نیز فرصت‌های کارآموزی بسیاری را به آن‌ها ارائه می‌دهد تا بهتر بتوانند با موقعیت‌های مرتبط با رشته خود آشنا شوند. پس از اتمام دوره کارآموزی، دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا از مهارت‌های خود در موقعیت‌های مختلف بهره ببرند. به عنوان مثال فارغ التحصیلان رشته غذا و هنر آشپزی می‌توانند در هتل‌های پنج ستاره، شرکت‌های غذا و نوشیدنی و رستوران‌ها کار کنند. آنها همچنین می توانند با راه‌اندازی کسب و کار خود به عنوان مربی- آشپز با آکادمی‌های مختلف در حوزه آشپزی همکاری نمایند.

دریافت پذیرش دانشگاه روملی ترکیه با الواپلای

دانشگاه روملی ترکیه از بهترین دانشگاه‌های خصوصی است که در شهر زیبای استانبول، منطقه سیلیوری تاسیس شده است. کیفیت بالای آموزش، ارائه بورسیه و کمک هزینه تحصیل و امکانات فوق‌العاده این دانشگاه موجب شده است تا جایگاه خوبی در میان دانشگاه‌های ترکیه بدست آورد. از این رو بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می‌توانند با دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

در صورتی که تمایل دارید بدون آزمون در یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه تحصیل کنید، دانشگاه روملی انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان الواپلای در ارتباط باشید. 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: Yeni Mah. Mehmet Silivrili Cad. No: 38 Silivri/İstanbul

+۹۰ ۲۱۲ ۶۶۰۱۰۱

https://rumeli.edu.tr/

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe