الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE)

رتبه جهانی : 1001 استانبول سالانه : 8500 دلار _ 28500 دلار خصوصی

توضیحات

دانشگاه یدی تپه استانبول را می توان یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه در نظر گرفت که در سال های اخیر مقصد بسیاری از ایرانیانی بوده است که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده اند. به خصوص تحصیل دندانپزشکی در ترکیه.

یکی از مهم ترین دلایل ترجیح ایرانیان برای تحصیل در این دانشگاه را می توان مورد تایید بودن آن از سمت وزارت بهداشت ایران دانست البته بر اساس لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، فقط رشته دندانپزشکی این دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد. به همین دلیل متقاضیان زیادی از همه نقاط ایران تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول را ترجیح می دهند.

شرایط ورود به این دانشگاه را می توانید از سایت آن نگاه کنید البته در نظر داشته باشید که شرایط پذیرش این دانشگاه ممکن است هر سال با سال بعد متفاوت باشد. مثلا در سال 2019-2020 ظرفیت این دانشگاه در رشته دندانپزشکی در ماه خرداد تکمیل شد. به همین دلیل در صورتی که قصد دارید در این دانشگاه تحصیل کنید بهتر است که قبل از خرداد مدارک خود را برای اخذ پذیرش تکمیل نمایید.

البته شایان ذکر است که تمامی رشته های تحصیلی این دانشگاه در اروپا و آمریکا مورد ارزیابی قرار می گیرد. به همین دلیل در صورتی که قصد مهاجرت از ترکیه به سایر کشورها را دارید با خیال راحت می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل باشید.

اطلاعات تکمیلی در ارتباط با دانشگاه

اطلاعات تکمیلی در ارتباط با دانشگاه

افرادی که اقامت در ترکیه را انتخاب می کنند و یا به هر دلیلی قصد مهاجرت به ترکیه را از طریق اخذ شهروندی ترکیه دارند برای تحصیل در ترکیه این دانشگاه گزینه بسیار مناسبی می باشد. از کمپ های معروف این دانشگاه پردیس ۲۶ آگوست است ، که در دوران تحصیل به هر آنچه دانش آموز ممکن است نیاز داشته باشند اعم از آموزشی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و غیره در آن جا به این امکانات دسترسی دارند.

26 آگوست در حومه کاییش داغی در ضلع آسیایی استانبول واقع شده است ، با زمینی به مساحت 125 هزار متر مربع و مساحت ساختمان 223 هزار متر مربع. به غیر از سالن های آموزشی ، اماکن اجتماعی و مناطق آزاد ، در 26 پردیس که با الهام از معماری سلجوقی ساخته شده است ، دو سالن اقامت دانشجویی (خوابگاه) با ظرفیت 4250 دانشجو وجود دارد.

این دانشگاه با بررسی های انجام شده در سال های 2017 و 2018 در مورد Green Metric ، یکی از بهترین نمونه های بین المللی در مورد پایداری و آگاهی از محیط زیست بوده است و همچنین خاطر نشان می سازیم که به عنوان سر سبزترین دانشگاه در سراسر جهان شناخته شده است.

این دانشگاه همچنین تنها دانشگاهی در ترکیه است که انرژی مورد نیاز خود را توسط پنل های خورشیدی که در پشت بام های داخل محوطه دانشگاه جاگذاری شده است تولید می کند. این سیستم که بزرگترین سقف تولید انرزی در استانبول است ، دارای ظرفیت 1 مگاوات است و از 3850 پنل Axitex و یک اینورتر هواوی تشکیل شده است. همچنین ، تلاش می شود در منطقه ای که متعلق به دانشگاه در شیله است ، یک مزرعه انرژی بادی با توان 350 کیلووات تولید شود. همچنین ، این دانشگاه در تلاش است تا میزان انرژی خورشیدی خود را تا 10 مگاوات افزایش دهد. ورودی های ساختمان ها از طریق درهای بزرگ است که برخی از آنها تا 22 متر ارتفاع دارد.

این بناها با حیاط های روشن، سازه های مدرن و با ویژگی های معماری سلجوقی هستند. سطوح ساختمانها با سنگهای طبیعی که از آناتولی آورده شده است پوشیده شده است. برای خنک نگه داشتن ساختمانها در طول تابستان و گرم نگه داشتن آن در زمستان ، از سنگ yenye در نمای ساختمان و پلی اورتان برای پانل های گرما استفاده شده است.

تاریخچه دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه در سال 1996 در شهر استانبول و در کشور ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه که در زمره ی بهترین و بزرگترین دانشگاه های خصوصی ترکیه قرار می گیرد، در مجموع دارای 77 رشته در مقطع کارشناسی می باشد. این دانشگاه همچنین در مقطع کاردانی دارای 4 رشته، در مقطع کارشناسی ارشد 82 رشته و در نهایت دارای 43 رشته در مقطع دکتری است.

دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) استانبول در مجموع دارای 14 دانشکده کاملا مجهز به فناوری روز می باشد. این دانشگاه در عین حال که در کانون توجه شهروندان ترکیه قرار دارد، در زمره ی دانشگاه های هدف برای دانشجویان خارجی بسیاری از کشور ها می باشد. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان با ملیت های مختلف موفق به گرفتن پذیرش از این دانشگاه می شوند. در رتبه بندی دانشگاه های ترکیه این دانشگاه در رتبه خوبی قرار دارد.

چرا دانشگاه یدی تپه را انتخاب کنیم؟

چرا دانشگاه یدی تپه را انتخاب کنیم؟

دانشگاه یدی تپه با داشتن رشته های مختلف دانشگاهی از علوم طبیعی گرفته تا علوم اجتماعی ، از هنرهای زیبا گرفته تا علوم بهداشتی و علوم تربیتی و با ارائه رشته های مضاعف ، زیر شاخه ها و آموزش در کشورهای مختلف توانسته است گام مهمی را در دنیای علم بردارد.

دانشجویان در این دانشگاه آخود را با یک آموزش مدرن رودر رو می بینند که همگام با الزامات جهان در حال توسعه می باشد. جدای از زندگی دانشگاهی ، یدیت په با 44 باشگاه دانشجویی و فعالیتهای مختلف فرصتی برای خودسازی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. یدی تپه با موفقیت های خود در 42 رشته مختلف ورزشی ، همیشه برترین دانشگاه در بین تمام دانشگاه های ترکیه می باشد.

این دانشگاه از طریق همکاری با بیش از 700 استار برجسته بین المللی از سایر دانشگاه های برجسته در سراسر جهان ، در درجه اول در اروپا ، ایالات متحده ، کانادا ، روسیه ، آمریکای جنوبی و خاور دور ، پیشگام آموزش عالی در ترکیه بوده است. یدی تپه با داشتن بیشترین تعداد دانشجو در دانشگاه های اراسموس و سایر برنامه های مبادله در ترکیه ، با توافق نامه همکاری علمی خود با هوستون متدیست جهانی ، از جمله دانشکده های داروسازی ، علوم بهداشتی ، دندانپزشکی و همچنین پزشکی و مدارس تجاری. و البته، "با همکاری دانشگاه با بخش صنعت در ترکیه ، دنیا " ،توانسته است جایگاه خود را در بین سایر دانشگا ها به خوبی مطرح کند.

باشگاه اتومبیل رانی دانشگاه یدی تپه که متشکل از دانشجویان بخش های مختلف دانشگاه است ، فعالیت خود را به صورت حرفه ای ادامه می دهد. با کسب حق شرکت در مسابقه اتومبیل برقی TUBITAK Efficiency Challenge ، در حال حاضر همچنان بر روی طراحی و تولید خودرو کار می کند. همچنین ، تیم Eco-Marathon از این دانشگاه، که از سال 2010 به طور منظم در Shell Eco-Marathon شرکت می کند ، نیز در مسابقات امسال با حضور 200 تیم و 3000 دانش آموز در لندن با حمایت دانشگاه و شرکت های خصوصی توانست جایگاه مناسبی را به خود اختصاص دهد.

برای تحقق پیشرفت های آکادمیک با دانش بازاریابی ، دانشگاه یدی تپه خدمات درمانی Yeditepe را در سال 2005 تأسیس کرد. با ارائه تعداد قابل ملاحظه ای از محصولات مراقبت ، این دانشگاه همچنین اقدام به فروش کودهای ارگانیک با نام تجاری Bactogen کرد تا بتواند محصولات شیمیایی را برای مراقبت از محیط زیست حذف کند. همچنین با هدف حذف عوامل منفی که به انسان آسیب می رساند.

توانسته است گام های محکمی را در این زمینه بردارد و مطابق با اصول کشاورزی نوآورانه به تولید محصولات کشاورزی اقدام نماید . محصولات باکتوژن توسط پرسنل بسیار متخصص گروه ژنتیک و مهندسی زیستی دانشگاه یدیتپه و آزمایشگاه لبه آن استفاده می شود.

هدف دانشگاه

این دانشگاه به عنوان یک نهاد پویا در آموزش عالی ، هر ساله در حال پیشرفت است. هدف اصلی دانشگاه افزایش کیفیت آموزش ، تولید علم برای جامعه ، گسترش فعالیت های آن در سایر بخش های جامعه با ارائه کمک های علمی بیشتر به صنعت و جامعه است.

علاوه بر این ، به عنوان یک نهاد دانشگاهی ، هدف آن ادامه کار در مطالعات علمی ، افزایش تعداد موافقت نامه های خارجی و تعداد ثبت اختراعات نیز می باشد تا بتواند فارغ التحصیلان ماهرتری را برای کشور فراهم کند.

اعتبار در سطح بین المللی

این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه پایه در ترکیه می باشد که موفق به گذراندن برنامه ارزشیابی نهادی انجمن اروپا با تحصیلات خود در سطح جهانی شده است ، دانشگاه یدی تپه کیفیت خود را با ارزیابی هایی که توسط موسسات ملی و بین المللی انجام شده است، به اثبات رسانده است. این مجموعه با اخذ اعتبارات بسیار و پیگیری اهداف روزانه با هدف ارتقاء کیفیت آموزشی خود ، با انجام بسیاری از مراحل اعتباربخشی ، تجربه شرکت در پروژه های بین المللی را نسبت به دانشجویان و مدرسین خود با توافق های بین المللی فراهم کرده است.

دانشکده دندانپزشکی یدی تپه

دانشکده دندانپزشکی یدی تپه

دانشکده دندانپزشکی ، مجوزهای معتبر بین المللی کمیسیون مشترک و گواهینامه های سیستم تضمین کیفیت BS-EN-ISO 9001 را دریافت کرده است. و به عنوان اولین مجموعه ای که این کار را در ترکیه انجام داده است شناخته شده است. این دانشکده برای سومین بار اعتبار خود را از JCI دریافت کرد. همچنین ، در اکتبر 2014 ، توانست تایید آموزشی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را کسب کند.

این دانشکده توانست استاندارد های ISO 9001 را در سال 2008 در زمینه های آموزش و خدمات درمانی بیماران، همچنین اعتباربخشی از فدراسیون اروپایی بر اساس برگزاری دوره هایی برای دانش آموختگان (دوره پریودنتولوژی) در سال 2005 و گواهی اتحادیه آموزشی اروپا که توسط انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا - ADEE در 2008 اعطا شد را به خود اختصاص دهد. ارزیابی EFP در سال 2014 تجدید شده و تا سال 2022 اعتبار شناخته شده است.

دانشکده داروسازی یدی تپه

دانشکده داروسازی ، با اخذ "اعتباربخشی کامل" به مدت شش سال توسط هیئت اعتباربخشی آموزش ملی داروسازی (ECZAK) و انجمن ارزیابی و اعتبار سنجی برنامه های آموزش داروسازی (ECZAKDER) به یک دانشکده داروسازی بنیادی در ترکیه تبدیل شده است.

دانشکده آموزش و پرورش یدی تپه

دانشکده آموزش و پرورش ، عضو شبکه آموزش معلمان اروپایی است و با برنامه های آموزش زبان و ادبیات ترکی ، آموزش زبان انگلیسی و راهنمایی و راهنمایی و مشاوره روانشناسی ، برای مراحل اعتباربخشی آماده شده است. بعد از اینکه بخش های فلسفه و فیزیک برای دومین بار اعتبار خود را در FEDEK دریافت کردند بر اهمیت این دانشکده افزوده شد، دانشکده هنر و علوم کیفیت خود را با استفاده از انسان شناسی ، مطالعات ترجمه و تفسیر ، جامعه شناسی ، تاریخ ، زبان و ادبیات انگلیسی ، ریاضیات ، روانشناسی ، زبان و ادبیات ترکی ، جامعه شناسی و تاریخ تضمین کرده است.

گواهینامه های 5 ساله FEDEK به این مجموعه اعطا شده است. همچنین آزمایشگاه اندازه گیری (کالیبراسیون) در بخش فیزیک نیز توسط استانداردهای TS EN ISO / IEC 17025 توسط TÜRKAK مورد تایید قرار گرفته اند.

دانشکده مهندسی یدی تپه

دانشکده مهندسی ، توسط انجمن برنامه های آموزش مهندسی ارزیابی و اعتباربخشی (MÜDEK) در زمینه های کامپیوتر ، برق - الکترونیک ، ژنتیک ، مهندسی زیست مهندسی ، شیمی ، مکانیک ، صنعتی و مهندسی سیستم معتبر شناخته شد است. پس از بازرسی سوم ، به عنوان اولین مرکز آموزش مهندسی در ترکیه شناخته شد.

دانشکده پزشکی یدی تپه

دانشکده پزشکی یدی تپه

دانشکده پزشکی نیز یکی از مطرح ترین مجموعه ها در بین دانشگاههای ترکیه می باشد. اعتبار این دانشکده بارها و بارهابه توسط هیئت اعتبار سنجی آموزش ملی پزشکی (UTEAK) ، از انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی (UTEAK / TEPDAD) مورد تایید قرار گرفته است.

علاوه بر این بیمارستان های این دانشگاه با کل تجهیزات و استانداردهای خود توسط کمسیون مشترک بین المللی (JCI) ، مهمترین سازنده تعیین کننده استانداردهای بهداشتی در جهان ، مورد تأیید قرار گرفت. نتیجه ارزشیابی این بود که به عنوان اولین مرکز آموزش در ترکیه شناخته شده است.

همکاری با بخش صنعت ترکیه

دفتر انتقال فناوری در بدنه دانشگاه به منظور تبدیل دانش و تجربه علمی به فناوری و ارزش اقتصادی و ایجاد پایدار همکاری دانشگاه - صنعت و همچنین تبدیل صنعت منطقه ای به جهانی که دارای توان علمی باشد ، تأسیس شده است. و فن آوری ، نوآورانه ، یادگیری و قادر به تفکر جهانی و منطقه ای می باشد.

دانشگاه یدی تپه اولین دانشگاه برای تولید و انتقال اطلاعات می باشد، در طی10 سال 186 اختراع ثبت شده از سمت دانشجویان این دانشگاه ارایه شد. از سال 2006 این دانشگاه 153 پروژه را با پشتیبانی TÜBİTAK ، 25 با حمایت اتحادیه اروپا و سایر سازمان های بین المللی و همچنین 15 پروژه با پشتیبانی وزارت علوم و صنعت - سانتز ارائه داد. همچنین در حال حاضر 68 پروژه فعال در حال انجام دارد که 51 مورد از آنها توسط TÜBİTAK پشتیبانی می شوند، یکی از آنها توسط اتحادیه اروپا ، 4 مورد توسط وزارت علوم و صنایع ، 4 مورد توسط وزارت کشاورزی ، غذا و دام و 8 موسسه دیگر حمایت می شود. تلاش های تجاری سازی در تمام حق ثبت اختراعات و همچنین مرحله تولید آغاز شده است.

این مجموعه در حال حاضر193 برنامه ثبت اختراع در انتظار دارد. یک کارگاه کارآفرینی در سال 2016 برای ارتقاء تجاری سازی خروجی های تحقیقاتی و تشویق دانشگاهیان و دانشجویان برای ایجاد شرکت ها ایجاد شده است و با توافق نامه منعقد شده با تکنوپارک استانبول ، تلاش برای ساخت یک تکنوپارک یدی تپه با 5،000 متر مربع در دست اقدام است.

جهانی سازی

دانشگاه یدیتپه با امضای توافق نامه های همکاری با دانشگاه های پیشرو درجه اول اروپا ، ایالات متحده ، استرالیا ، کانادا ، روسیه ، آمریکای جنوبی و خاور دور ، این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می آورد تا فرهنگ های مختلف را ببینند ، تحولات آموزشی را در جایی که اتفاق می افتد مشاهده کنند و تفاوت های فرهنگی را مشاهده کنند. مبادلات پروتکل های تبادل دانشجویی و تفاهم نامه دانشگاه های آمریکا ، کانادا ، چین و روسیه به امضا رسیده است.

جدا از این، در چارچوب برنامه LLP - Life Long Learning Erasmus ، با بیش از 700 دانشگاه اروپایی توافق نامه هایی برقرار است. با تشکر از شبکه گسترده همکاری های خود ، دانشجویان و استادان دانشکده ها و گروه های مختلف می توانند برای ارامه تحصیل خود به خارج از کشور بروند.

این دانشگاه همچنین از نظر دانشگاهی که دارای بیشترین دانشجویان خارجی توسط برنامه های Erasmus و Exchange هستند ، در بین دانشگاه های رتبه اول دنیا قرار دارد. عامل مهم دیگر در برنامه های تبادل دانشجویی انتقال اعتبار بین موسسات است. سیستم انتقال اعتبار اروپا - ECTS به منظور آسانتر شدن حرکت دانشجویان در اروپا و سایر کشورها و همچنین پشتیبانی از آنها توسط کمیسیون اروپا ایجاد شده است.

این سیستم مقایسه و ارزیابی دستاوردهای آموزشی و انتقال آنها از یک موسسه به مؤسسه دیگر را ممکن می سازد. جامعه اروپا همچنین از همکاری بین دانشگاهها به منظور افزایش کیفیت آموزش پشتیبانی می کند. تبادل سخنران ، پروژه های مشترک و سمینارها فضای بین المللی را در داخل دانشگاه فراهم می کند.

با همراهیبا این شبکه گسترده همکاری های بین المللی ، همه دانشجویان می توانند تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند و همچنین می توانند کارآموزی خود را در خارج از کشور انجام دهند. دانشگاه یدی تپه با قرار گرفتن در لیست "بهترین دانشگاههای آسیا" در آموزش عالی تایمز (THE) ، یکی از دانشگاه هایی است که با بیش از 700 توافق نامه اراسموس + میزبان بیشترین تعداد دانشجویان اروپایی در ترکیه است.

بخش بین المللی دانشگاه یدی تپه

بخش بین المللی دانشگاه یدی تپه

دفتر بین المللی نقش مهمی در تحقق طیف گسترده ای از امکانات آموزشی با برنامه های بین المللی آموزش و کارآموزی ، برنامه های تبادل دانشجویی و مدرس ، دستیاران دانشجویی بین المللی و با فضای آموزشی درون دانشگاه دارد. از جمله اهداف آن ، همکاری با دانشگاه های پیشرو و افزایش تعداد توافق های بین المللی است.

ارائه اطلاعات به دانشجویان در مورد برنامه های Erasmus + و Exchange و روند آنها و همچنین بهترین تجربه بین المللی از جمله اهداف دفتر بین المللی است. همچنین با تشویق دانش آموزان از نقاط مختلف جهان برای شرکت در فعالیتهای داخل دانشگاه و تجربیات فرهنگی مختلف و همچنین تورهای استانبول که شرق با غرب با مذاهب ، زبانها ، موسیقی و غذاهای خود ملاقات می کند. تورهای مختلف در سراسر ترکیه و پروژه های مسئولیت اجتماعی؛ دفتر بین المللی تنظیم آنها را بسیار آسان تر می کند.

زبان تدریس واحدهای درسی در دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) :

از آنجا که دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) استانبول در زمره ی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه قرار دارد، محصلین ایرانی این دانشگاه می توانند پس از فارغ التحصیلی با خاطری آسوده به ایران بازگشته و به فعالیت بپردازند. زبان آموزشی دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE)، انگلیسی می باشد.

لازم به ذکر است که بعضی از رشته های این دانشگاه با توجه به حوزه ی رشته، با زبان های دیگری از جمله آلمانی، روسی، فرانسوی و... تدریس می شود. برای مثال رشته ی علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه به زبان فرانسوی، رشته ی مدیریت بین الملل به زبان آلمانی و... تدریس می شود.

امکانات دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE)

دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) امکانات بسیار ویژه ای برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. مشاوره های تحصیلی برای قبولی در بهترین دانشگاه های جهان، امکان انتخاب رشته ی جانبی، فضایی بسیار جذاب برای فعالیت های دانشجویی و برنامه های تقویتی و آموزشی بسیار متفاوت فقط بخش کوچکی از امکانات ویژه ی این دانشگاه است.

این دانشگاه دارای 44 انجمن و کانون دانشجویی در زمینه های متفاوت علمی، هنری، فرهنگی و سیاسی است که امکان پرورش استعداد های متفاوت دانشجویان در یک فضای باز را فراهم می کند. دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) استانبول امکان فعالیت های ورزشی بسیار ویژه ای نیز دارد.

دانشجویان برای افزایش عملکرد تحصیلی خود در یکی از 42 رشته ی موجود ورزشی در این دانشگاه تحت نظر یکی از اساتید حرفه ای آموزش می ببینند و در مسابقات سالیانه ی بین دانشگاهی شرکت می کنند. دانشجویان یدی تپه (YEDİTEPE) هر ساله در مسابفات بین دانشگاهی موفق به کسب مقام می شوند.

دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE) با بیش از 700 دانشگاه عالی در نقاط مختلف جهان از جمله، کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی و خاور دور در سطوح بالا همکاری های علمی و پژوهشی انجام می دهد. این نکته سبب می شود که برای فارغ التحصیلان این دانشگاه امکان موقعیت های شغلی و تحصیلی بسیار جدیدی در سراسر جهان به وجود آید.

رشته های تحصیلی دانشگاه یدی تپه

رشته های تحصیلی دانشگاه یدی تپه (YEDİTEPE):

همانطور که گفتیم این دانشگاه دارای رشته های بسیار متعدد و متفاوت است. هر چند، رشته های پزشکی این دانشگاه به دلایل متعدد از شهرت بیشتری برخوردار است اما وجود رشته های متعدد و متفاوت این دانشگاه از شاخصه هایی است که این دانشگاه را در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های دیگر منحصر به فرد می کند. در این جا به چند مورد از رشته های این دانشگاه به اختصار اشاره می شود:

 • دندان پزشکی
 • پزشکی
 • داروسازی
 • مهندسی پزشکی(مهندسی زیست پزشکی)
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • پرستاری
 • ژنتیک و مهندسی زیستی
 • مهندسی تغذیه
 • روانپزشکی
 • مهندسی شیمی
 • روانشناسی
 • مشاوره ی روانشناختی
 • تغذیه و رژیم شناسی
 • فلسفه
 • تاریخ
 • جامعه شناسی
 • علوم سیاسی و روابط بین الملل (تدریس به زبان فرانسه صورت می گیرد.)
 • انسان شناسی
 • حقوق
 • ریاضیات
 • فیزیک
 • دبیری ریاضیات
 • معماری
 • معماری داخلی
 • مهندسی ساختمان
 • مهندسی برق
 • دبیری ریاضیات
 • خوراک شناسی و هنرهای آشپزی
 • روزنامه نگاری
 • روابط عمومی
 • مدیریت
 • مدیریت گمرک
 • مدیریت گردشگری و هتل
 • مدیریت بین المللی (تدربس به زبان آلمانی صورت می پذیرد.)
 • اقتصاد
 • اقتصاد بین الملل
 • رادیو، تلویزیون و سینما
 • علم تبلیغات و ارتباطات
 • مطالعات ترجمه
 • زبان و ادبیات ترکی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • زبان و ادبیات روسی (تدریس به زبان روسی صورت می پذیرد.)
 • نقاشی
 • خوشنویسی
 • عکاسی
 • تئاتر
 • تصویرسازی

در کمال تعجب رشته های دانشگاه یدی تپه محدود به رشته های مذکور نمی شود. علاوه بر این ها، چنانچه گذشت مطالعات بین رشته ای نیز در این دانشگاه به صورت کاملا مدون برگزار می شود که برای دانشجویان داوطلب امکان تحصیل در این رشته ها را فراهم می کند.

مدارک لازم ثبت نام دانشگاه یدی تپه

در زیر به برخی از مدارکی که برای ثبت نام در این دانشگاه لازم خواهید داشت اشاره شده است. البته تاکید می شود که قبل از اتمام زمان ثبت نام این مدارک را آماده کنید.

 • پاسپورت
 • کارت شناسایی معتبر
 • دیپلم دبیرستان
 • ریز نمرات دبیرستان
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریزنمرات پیش دانشگاه
 • دنکلیک ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • 6 قطعه عکس
 • آزمون ورودی ملی یا بین المللی مثل ACT، SAT، YOS،GCE،IB، MATURA،ABITURE و غیره به همراه حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه
 • نتایج آزمون زبان (تومر، تافل، آیلتس)
 • پرداخت هزینه تحصیلی

اطلاعات دانشگاه یدی تپه

اطلاعات دانشگاه یدی تپه

سایت دانشگاه: https://www.yeditepe.edu.tr/

آدرس دانشگاه: İnönü Mah, Kayışdağı Cd. No:326A, 34755 Ataşehir/İstanbul, Turkey İnönü Mah, Kayışdağı Cd. No:326A, 34755 Ataşehir/İstanbul, Turkey

مشخصات تماس دانشگاه: ۰۰۹۰۲۱۶۵۷۸۰۰۰۰

ایمیل دانشگاه::istekservis@istek.org.tr

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، استانبول

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe