الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه بغازیچی Boğaziçi University

رتبه جهانی : 637 استانبول سالانه : 1200 لیر الی 4500 لیر دولتی

توضیحات

ترکیه بیش از ده ها دانشگاه و دانشکده های با رنکینگ بالا دارد . بیشتر دانشگاه های ترکیه به طور فعال در برنامه آراسموس شرکت می کنند و حدود 9000 دانشجو را به خارج از کشور اعزام کرده اند و حدود 5000 نفر از دانشگاه های اروپا به دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در ترکیه می آیند . دانشگاه بغازیچی ترکیه یکی از بهترین دانشگاههای ملی داخل کشور ترکیه است که رتبه های برتر در آن تحصیل می کنند . برای همین بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال گرفتن پذیرش در دوره های مختلف تحصیلی در یکی از دانشکده های بغازیچی هستند . دلیل این امر نیز رتبه ی قابل توجه دانشگاه و رنکینگ بالای آن است .

در میان دانشگاههای داخل ترکیه رتبه بهترین دانشگاه را دارد و در مقیاس جهانی ، بر اساس رتبه بندی های موسسه های Times , QS بین رتبه های 230 تا 400 در سال 2018 قرار داشته است . همانطور که گفته شد این دانشگاه در ابتدا اولین موسسه آموزش عالی آمریکا در خارج از خاک خودش بوده است ، برای همین براساس قوانین  آراسموس و مالوونا تبادل دانشجو بین بغازیچی و دانشگاههای آمریکا و اروپا هر سال صورت می گیرد . این دلیل دیگری برای محبوبیت این دانشگاه میان دانشجوهاست . دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه بغازیچی به راحتی می توانند بورس دانشگاههای برتر دنیا را بگیرند . دانشگاه بغازیچی (همچنین به عنوان دانشگاه بوسفور، ترکی نیز شناخته می شود ، کلمه بغازچی به معنای بسفر به زبان ترکی است) یک دانشگاه تحقیقاتی بزرگ است که در ضلع اروپایی تنگه بسفر در شهر استانبول ، ترکیه واقع شده است .

این دانشگاه دارای 4 دانشکده و 2 مدرسه است که دارای سطح مدرک کارشناسی هستند و 6 موسسه دارای مدرک تحصیلات تکمیلی هستند . زبان آموزش انگلیسی است . این دانشگاه در سال 1863 به عنوان رابرت کالج تأسیس شد و این اولین موسسه آموزش عالی آمریکاست که در خارج از ایالات متحده تأسیس شده است . با وجود اینکه این دانشگاه تحت مدیریت کامل ترکیه است ، همچنان روابط جدی با سیستم آموزشی آمریکا دارد . دانشگاه بغازیچی با داشتن بیشترین تعداد متقاضیان از طریق آزمون های ورودی YGS-LYS در دانشگاه ترکیه ، مرتباً بالاترین رتبه را در ترکیه دارد . این موضوع اجازه می دهد تا این دانشگاه بسیاری از دانشجویان دارای بالاترین امتیاز را به خود جلب کند ، و همچنین دارای بیشترین برنامه های کاربردی علمی ، آموزشی ، مهندسی و علوم اجتماعی نیز می باشد . این دانشگاه همچنین یک فضای آموزشی لیبرال و برنامه ای از فعالیت ها و ورزش های فوق برنامه را به دانشجویان ارائه می دهد . در حقیقت هدف این دانشگاه از ابتدای تاسیس ، آموزش برابر و کامل فارغ از نژاد و مذهب بوده است .

 

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه بغازچی

دانشکده ها و رشته های ارائه شده دانشگاه بغازچی در مقطع کارشناسی به شرح زیر است :

دانشکده تربیت معلم : آموزگاری رشته‌های رایانه و فناوری‌های آموزشی ، علوم پایه ، فیزیک ، ریاضیات دوره ابتدایی ، زبان انگلیسی ، شیمی ، ریاضیات پیش‌دبستانی ، مشاوره و راهنمایی

دانشکده علوم پایه و ادبیات : فلسفه ، فیزیک ، زبان و ادبیات انگلیسی ، شیمی ، ریاضیات، زیست شناسی ملکولی و ژنتیک ، روانشناسی ، جامعه‌شناسی ، تاریخ ، زبان و ادبیات ترکی ، مطالعات رسانه‌های اجتماعی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری : اقتصاد ، مدیریت ، علوم سیاسی و روابط بین الملل

دانشکده مهندسی : مکانیک ، رایانه ، برق ، الکترونیک ، صنایع ، عمران ، شیمی ، ماشین‌آلات

مدرسه علوم عملی : مدیریت گردشگری ، بازرگانی بین‌الملل ، سامانه‌های انفورماتیک مدیریت

مدرسه زبان‌های خارجی : مترجمی زبان انگلیسی

رشته پزشکی دانشگاه بغازچی : پزشکی از دیگر رشته های جدید برای تحصیل در دانشگاه بغازیچی است . این رشته ی جدید ، متقاضیان زیادی در داخل و خارج از ترکیه داشته است .

همچنین این دانشگاه دارای دانشکده و رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد است که به شرح زیر می باشد :

موسسه علوم مهندسی : مهندسی خودرو ، مهندسی شیمی ، شیمی ، مهندسی عمران ، علوم و مهندسی محاسبات ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی ساخت و مدیریت ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی و مدیریت فناوری ، مهندسی مالی ، فن آوری های سوخت و انرژی ، مهندسی صنایع ، ریاضیات ، مهندسی مکاترونیک ، سیستم های پزشکی و انفورماتیک ، مهندسی مکانیک ، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک ، فیزیک ، ریاضیات و آموزش علوم ، مهندسی نرم افزار و مهندسی سیستم و کنترل

موسسه علوم اجتماعی : سیستم های اطلاعات تجاری ، روانشناسی بالینی ، علوم شناختی ، تفسیر کنفرانس ، مطالعات انتقادی و فرهنگی ، آموزش اولیه کودکی ، اقتصاد ، اقتصاد و دارایی ، علوم تربیتی ، فناوری آموزشی ، برنامه اجرایی MBA آموزش زبان انگلیسی ، ادبیات انگلیسی ، آموزش زبان خارجی ، مشاوره روانشناسی ، تاریخ ، رقابت و تجارت بین المللی ، روابط بین الملل (ترکیه، اروپا و خاورمیانه) ، مدیریت تجارت بین الملل ، علوم یادگیری ، زبان شناسی ، سیستم های اطلاعات مدیریت ، فلسفه ، علوم سیاسی و روابط بین الملل ، روانشناسی ، سیاست اجتماعی ، جامعه شناسی مدیریت گردشگری پایدار ، مطالعات ترجمه و زبان و ادبیات ترکی

موسسه تحقیقات زلزله :  مهندسی زلزله ، ژئودزی ، ژئو فیزیک

 

شهریه تحصیلی دانشگاه بغازچی

در سال تحصیلی 2021-2022 دانشگاه بغازیچی بر پایه رشته تحصیلی شهریه دریافت می‌کند . اگر دانشجویی در دوره تحصیلی ، ممتاز شناخته شود از تخفیف و بورسیه تحصیلی دانشگاه هم برخوردار می‌شود . از آنجایی گه این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است هزینه تحصیل در آن بسیار مقرون به صرفه و مناسب است .

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی :

·       هزینۀ تحصیلی سالیانه دانشجو در دانشکده ادبیات و علوم پایه 1300 لیر

·       هزینۀ تحصیلی سالیانه دانشجو دردانشکده اقتصاد 1200 لیر

·       هزینۀ تحصیلی دانشجو در دانشکده فنی مهندسی 1600 لیر


هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد :

·       هزینه تحصیلی دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد 4500 لیر


هزینه تحصیل مقطع دکترا :

·       هزینه تحصیل دانشجو در مقطع دکترا 4500 لیر

 

امکانات رفاهی و آموزشی دانشگاه بغازچی

دانشگاه بغازیچی دارای امکانات کتابخانه ، رصدخانه ، مؤسسات علمی و پژوهشی ، مرکز بهداشت ، آزمایشگاه، خوابگاه دانشجویی ، امکانات ورزشی و ... است

کتابخانه دانشگاه بغازیچی در سال 1863 با 200 قفسه کتاب اهدایی از سوی مدرسه حقوق دانشگاه هاروارد آغاز به کار کرد . این کتابخانه در سال 2005 نزدیک به 300 هزار کتاب به زبان‌های گوناگون داشت . دانشجویان علاوه بر کتاب ، از نشریات دوره‌ای ، کتب مرجع و آثار مربوط به خاور نزدیک نیز بهره‌مند می‌شوند . کتب و مجلات زیادی به خط  بریل و آثار صوتی برای استفاده دانشجویان نابینا در کتابخانه موجود است . دانشگاه بغازیچی ، هفت خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 2500 نفر و آپارتمان‌های لوکس برای زندگی 486 دانشجو دارد . یک سالن غذاخوری بزرگ به همراه 4 بوفه در مجتمع دانشگاه وجود دارد که نهار و شام در آنها سرو می شود . دانشگاه امکانات زیادی برای انواع ورزش‌ها چون فوتبال آمریکایی ، بدمینتون ، دوچرخه سواری ، ایروبیک ، بدنسازی ، شمشیر بازی قایق سواری ، شنا و واترپلو برای دانشجویان خود فراهم کرده است . دانشجویان در30 باشگاه فرهنگی دانشگاه در امور عکاسی ، ادبیات ، فیلم ، رادیو ، شطرنج ، موسیقی ترکی و ... فعالیت می‌کنند .

 

پذیرش دانشگاه بغازچی

زبان تدریس در دانشگاه بغازچی انگلیسی است . برای دوره های کارشناسی در دانشگاه بغازیچی ترکیه ، آزمون SET و برای  دوره های بالاتر ارشد و دکترا قبولی در Gre نیاز است . آزمون sat در واقع آزمون ریاضیات و قرائت است که باید داوطلب در این آزمون نمره بالا کسب کند . برای نمره زبان انگلیسی نیز نمره 79 تافل و 6.5 آیلتس مورد نیاز است .

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام :

·       مدرک آزمون SAT

·       ریزنمرات دوره دبیرستان

·       کپی دیپلم دبیرستان یا کپی نامه رسمی گواهی فارغ التحصیلی

·       مستندات مهارت انگلیسی (آیلتس 6.5 یا تافل 79)

·       بیانیه ای از هدف تحصیل

·       فتوکپی گذرنامه

·       رسید هزینه درخواست به مبلغ 100 یورو

·       پاسپورت معتبر

 

بورسیه دانشگاه بغازچی

دانشگاه بغازچی بورس تحصیلی خود را بر اساس موفقیت تحصیلی و نمرات عالی به دانشجویان اعطاء می کند . این بورس تحصیلی شامل یکی از بورسیه های معافیت از شهریه ، خوابگاه ، غذا ، کتاب ، پول نقد ، ترم تابستانی می باشد . صلاحیت متقاضیان پس از درخواست آنلاین و مصاحبه آنلاین ارزیابی می شوند . 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: Bebek, 34342 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

+9021235954 00

https://www.boun.edu.tr/en_US

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe