الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه چانکایا (Çankaya Üniversitesi)

رتبه جهانی : 500- 401 آنکارا سالانه : 4800 خصوصی

توضیحات

تاریخچه

دانشگاه چانکایا (Çankaya Üniversitesi) از معروف ترین مراکز آموزشی برای تحصیل در ترکیه است که نام خود را از چانکایا، منطقه ای که در روند تاسیس جمهوریت در ترکیه جایگاه مهمی داشته، گرفته است. این دانشگاه در آنکارا پایتخت ترکیه، توسط بنیاد آموزشی صدقی آلپ تاسیس گردید و در تاریخ 5 نوامبر 1997 آموزش خود را آغاز کرد.

دانشگاه چانکایا در 29 کیلومتری جاده بالگات و اسکی شهیر واقع شده است. دانشگاه براساس هدف آموزش عالی در سطح جهانی بنا شده، زبان آموزشی به جز واحدهای حقوق، مدرسه فنی حرفه ای عدالت، روابط عمومی و تبلیغات، انگلیسی است. دانشجویانی که به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارند، در دوره های یک ساله مقدماتی انگلیسی شرکت می کنند. دانشگاه چانکایا از نوع دانشگاه خصوصی است.

دانشکده حقوق و معماری، مدرسه فنی حرفه ای عدالت، انستیتوی علوم پایه و علوم اجتماعی در پردیس بالگات و دانشکده ادبیات و علوم پایه، دانشکده علوم اقتصادی و اداری، دانشکده مهندسی و مدرسه فنی حرفه ای چانکایا در پردیس مرکزی در 29 کیلومتری اسکی شهیر واقع شده اند.

دانشگاه چانکایا (Çankaya Üniversitesi) دارای 5 دانشکده با 23 رشته، 2 انستیتو با 26 رشته در مقطع فوق لیسانس و 10 رشته در مقطع دکترا و 2 مدرسه فنی حرفه ای با 3 رشته و دوره های مقدماتی زبان انگلیسی می باشد. آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی که شرایط لازم را داشته باشند، می توانند علاوه بر رشته اصلی خود، در یک رشته دوم شرکت کنند. دانشجویانی که رشته تحصیلی خود را با موفقیت های شایانی به پیش می برند، فرصت تحصیل در شاخه دوم و اخذ مدرک لیسانس متعلق به آن رشته را دارند.

رتبه بندی دانشگاه چانکایا

در رده بندی دانشگاه های جهان توسط موسسه Times Higher Education (THE) در سال 2020، دانشگاه چانکایا و سابانجی در رده 500- 401 قرار گرفتند. در بین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه نخست را از آن خود کردند. 34 دانشگاه از ترکیه موفق به قرارگیری در این رده بندی شده بود.

کار پاره وقت

هدف دانشگاه این است که دانشجویان را قادر به گذراندن اوقات فراغت مطابق با علایق و توانایی های خود، کمک به رشد شخصیت و مهارت ها و نظم و انضباط کاری کند. در این راستا، دانشجویان می توانند در دانشکده ها، مدارس، انستیتوها، گروه ها، بخش ها و واحدهای وابسته به ریاست دانشگاه کار کنند.

سلامت

مرکز بهداشتی مجهز با پزشکان و روانشناسان متخصص و پرستاران ارائه خدمت می کند. خدمات پلی کلینیک، کمک های اولیه و خدمات بهداشتی پیشگیرانه در مرکز بهداشت دانشگاه ارائه می شود. مرکز بهداشت در هر دو پردیس دانشگاه به دانشجویان، پرسنل آموزشی و اداری، خدمات بهداشتی ارائه می دهد.

رتبه بندی دانشگاه چانکایا

برنامه های تبادل دانشجو

اداره روابط خارجی و اراسموس دانشگاه چانکایا (Çankaya Üniversitesi) از سال 2003 در راستای برنامه یادگیری طولانی مدت اراسموس فعالیت می کند تا به روند بین المللی سازی دانشگاه و افزایش رقابت دانشجویان کمک کند. دانشگاه از سال 2007 به عنوان یک موسسه اعزام و میزبان دانشجو، نقش فعالی در راستای برنامه های آموزشی و جوانان اتحادیه اروپا داشته است. دفتر روابط خارجی دانشگاه همچنین در نتیجه ادغام برنامه های اتحادیه اروپا که در دوره 2013-2007 انجام شده، مجری برنامه ای به نام اراسموس پلاس برای دوره 2020-2014 است.

دانشکده های دانشگاه چانکایا

  • دانشکده ادبیات و علوم پایه
  • دانشکده علوم اداری و اقتصادی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی

انستیتوهای دانشگاه چانکایا

  • انستیتوی علوم پایه
  • انستیتوی علوم اجتماعی
انستیتوهای دانشگاه چانکایا
مقاله پیشنهادی:
شرایط تحصیل در ترکیه

خوابگاه های دانشجویی پردیس مرکزی

خوابگاه های دانشجویانی دخترانه و پسرانه مستقر در پردیس مرکزی، به ویژه برای دانشجویانی که از خارج از آنکارا می آیند، در طول تحصیل در یک محیط سالم، امن، آرام، راحت، گرم و بهداشتی، در سال تحصیلی 2016-2015 با ایجاد فرصت های اقامتی، تغذیه، مطالعه و معاشرت آغاز به کار کرد.

در خوابگاه های دخترانه و پسرانه دانشگاه به طور جداگانه، 23 اتاق تک نفره، 20 اتاق سه نفره و 1 اتاق برای معلولین، با ظرفیت کل 168 دانشجو متشکل از فضای کار و زندگی وجود دارد. در تمام خوابگاه ها امکانات مورد نیاز دانشجویان از قبیل تلویزیون، اینترنت، خدمات نظافتی، سالن های مطالعه، سمینارها و رویدادها و... ارائه می شود.

خوابگاه دانشجویی پتک

خوابگاه خصوصی دخترانه پتک که دارای استانداردهای بالا با امکانات مدرن است، در سال تحصیلی 2002-2001 در پردیس بالگات دانشگاه چانکایا افتتاح شد. خوابگاه خصوصی دخترانه پتک به صورت اتاقهای راحت تک نفره و دو نفره، سوئیت خصوصی و آپارتمانهای جداگانه به دانشجویان ارائه می شود که شامل امکاناتی همچون اینترنت، تلویزیون شخصی در هر اتاق،آب گرم 24 ساعته، یخچال و میز های مناسب برای کار می باشد. همینطور با اقامت در این خوابگاه دانشجویان می توانند از امکانات استخر، باشگاه ورزشی، سونا،کافه و مناطق سرسبز این خوابگاه استفاده کنند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه چانکایا

کتابخانه های دانشگاه چانکایا

کتابخانه مرکزی و کتابخانه بالگات در دو پردیس خدمات ارائه می دهند.
کتابخانه مرکزی با مساحت 5019 متر مربع، دارای ظرفیت 500 نفره، یک سالن سمینار 80 نفره، دو لابراتوار کامپیوتر و سالن های مطالعه می باشد. تمامی مجموعه های مرتبط با حوزه واحدهای ادبیات و علوم پایه، مهندسی و علوم اداری و اقتصادی در پردیس مرکزی واقع شده است.

کتابخانه بالگات با مساحت 1300 متر مربع، دارای ظرفیت 360 نفره، یک لابراتوار کامپیوتر و یک سالن مطالعه شبانه روزی است. تمام مجموعه های حوزه معماری و حقوق در پردیس بالگات قرار دارد.

کتابخانه های دانشگاه چانکایا

مرکز ورزشی پردیس مرکزی

این مرکز ورزشی در تاریخ 13 فوریه 2017 فعالیت خود را آغاز کرده است.
فعالیت های موجود در سالن ورزشی عبارتند از: تناسب اندام، تنیس روی میز، اسکواش، بسکتبال، والیبال، تنیس، بدمینتون، هندبال، شطرنج، بیلیارد.

جمعیت دانشجویی

جوامع دانشجویی فعالیت هایی مانند سمینارها، کنفرانس ها، پنل ها، مصاحبه ها، کنسرت ها، نمایش های رقص، تئاتر، سفرهای فنی در طول سال تحصیلی را ترتیب می دهند. هزینه های رویدادهای سازمان یافته توسط جوامع دانشجویی توسط دانشگاه چانکایا تأمین می شود.

رسالت دانشگاه چانکایا

رسالت دانشگاه چانکایا

رسالت دانشگاه چانکایا، بر سه وظیفه اصلی "آموزش"، "تحقیق و توسعه" و "کمک به جامعه" متمرکز شده است.

چشم انداز

" کمک به شکل گیری درکی مشترک به واسطه افزایش آگاهی از حقوق بشر، تضمین بین المللی سازی، و پیشگام در تولید و استفاده از علم و فناوری؛ افتخار به عضوی از دانشگاه بودن". دانشگاه کانکایا ،با حفظ موقعیت برجسته خود در بین دانشگاه های ترکیه اهداف زیادی برای خود تعیین کرده است.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، آنکارا ، چانکایا

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe