الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه ارجیس ترکیه (Erciyes Üniversitesi)

رتبه جهانی : 801 _ 1001 قیصریه سالانه : 300 _ 2000 دولتی

توضیحات

تاریخچه

دانشگاه ارجیس یکی از معروف ترین مراکز علمی برای تحصیل در ترکیه در سال 1978 تحت عنوان دانشگاه کایسری(قیصریه) تاسیس شد. دانشکده پزشکی گوهر نسیبه وابسته به دانشگاه حاجت تپه در سال 1969 افتتاح شد، و دانشکده مدیریت کایسری که در 1977 تاسیس شد، هسته اصلی دانشگاه ارجیس را تشکیل می دادند.

این دانشگاه با تحت شعاع قرار دادن موسسه عالی اسلامی کایسری با عنوان دانشکده الهیات به همراه دو مدرسه عالی دیگر که در سال 1967 تاسیس شد، و آکادمی دولتی معماری و مهندسی کایسری با عنوان دانشکده مهندسی، که در سال 1977 تاسیس شد، عنوان دانشگاه ارجیس را به خود گرفت. این دانشگاه به مرور زمان توسعه یافت و دستخوش تغییرات بسیاری شد.در سال های بعد، دانشکده ها و موسسات عالی دیگری به این دانشگاه افزوده شد؛ دانشگاه ارجیس کایسری از نوع دانشگاه دولتی و از برترین دانشگاه های پزشکی ترکیه است.

دانشگاه نام خود را از کوه ارجیس با ارتفاع 3916 متر در 15 کیلومتری جنوب غرب شهر کایسری گرفته است. کوه ارجیس از مراکز مهم ورزشهای زمستانی و اسکی می باشد. دانشگاه امروزه با 19 دانشکده، یک موسسه آموزش عالی، 2 مدرسه فنی حرفه ای، 7 انستیتو، 6 واحد، 44 مرکز تحقیقاتی، و یک بیمارستان 1350 تختی پیشرفته، خدمات ارائه می دهد.

نزدیک به 2300 هیات علمی در دانشگاه فعالیت می کنند و تقریباً 65 هزار دانشجو آموزش می بینند. نزدیک به 9 هزار دانشجوی دوره کارشناسی ارشد و 1500 دانشجوی دوره دکترا در انستیتوی علوم پایه، علوم بهداشتی و علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، علوم تربیتی، آموزه های آتاتورک و تاریخ انقلاب و انستیتوی تاریخ پزشکی گوهر نسیبه خدمات آموزشی دریافت می کنند.

دانشگاه ارجیس با ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و بهداشتی با محیط خود یکپارچه شده است. بخش قابل توجهی از زیرساخت ها و ساختمان های خدماتی دانشگاه توسط خیرین محلی ساخته شده و پس از تکمیل تجهیزات به دانشگاه اهدا شده است. دانشگاه ارجیس با تحولات بسیار مهم در سالهای اخیر، پیشرفت زیادی در جهت تبدیل شدن به یک مرکز برتر داشته است.دانشگاه با اعتماد و امیدبخشی در سایه این پیشرفت ها، سبب شده که جامعه به دید "دانشگاه ما" به آن بنگرند.

امکانات اجتماعی دانشگاه ارجیس ترکیه

یکی از اهداف دانشگاه این است که دانشجویان بتوانند از اوقات فراغت خود حداکثر استفاده را ببرند، و به همین دلیل رویدادهایی را در ارتباط با هنرهای زیبا ترتیب داده و شرکت دانشجویان در این رویدادها را میسر می سازد. در عین حال، بر این باور است که چنین مشارکت هایی به عنوان بخشی از برنامه آموزشی می باشد. با توجه به استعداد دانشجویان، رویدادهایی را در حوزه های مختلفی مثل موسیقی کلاسیک ترکی، موسیقی محلی ترکی، کنسرت های پاپ و راک، تئاتر و... ترتیب می دهد.

معمولا این کنسرت ها به واسطه باشگاه های دانشجویی محقق می شود. علاوه بر این، در میان فعالیت های باشگاه های مختلف، رویدادهای مثل مسابقات شطرنج، سینمای پنجشنبه، سفرهای تماشای پرندگان و رویداد هفته اطلاعات نیز موجود است. دانشگاه هر هفته در روزهای مشخصی سمپوزیوم، پانل، کنفرانس، نمایشگاه و همچنین سفرهایی با هدف آموزش، گردشگری و پیک نیک، جشنواره نوروزی، جشنواره تئاتر، هفته فرهنگ و هنر کایسری، جشنواره بهار و اردوهای تابستانی برگزار می کند.

جشنواره تئاتر بین دانشگاهی برگزار شده و برنامه ای پربار با حضور گروه های تئاتر دانشگاه ها و هنرمندان معروف اجرا می گردد. دانشجویان باشگاه جمعیت اروپا به طور منظم جشنواره بین المللی زمستانی ترتیب می دهند. ارکسترهای سمفونیک، کنسرت های گروه های موسیقی و تئاتر دانشگاه ها و موسسات مختلف و همچنین گروه های دانشجویی و اجراهای ویژه هنرمندان معروف، برخی از رویدادهایی است که در دانشگاه برگزار می گردد. در دانشکده ها، مدارس عالی و انستیتوهای مختلف دانشگاه مجلات علمی فرهنگی منتشر می شود. کنفرانس ها، پانل ها و سمینارهای برگزار شده در دانشگاه به صورت کتاب در اختیار مخاطبین قرار می گیرد.

برای درک هرچه بهتر دانشجویان از جنگ های بالکان و چاناککاله و تقویت روح مبارزه ملی در آنها، از سال 1999، هر ساله به طور منظم تورهای تفریحی به شهرهای بورسا، چاناککاله، ادیرنه و آنکارا اجرا می شود.

امکانات اجتماعی دانشگاه ارجیس ترکیه

تاسیسات ورزشی دانشگاه ارجیس ترکیه

"باشگاه ورزشی دانشگاه ارجیس" با هدف شرکت دانشجویان در فعالیت های ورزشی تاسیس شد. دانشجویان در حوزه دلخواه خود در مسابقات ورزشی شرکت می کنند. فضاهای ورزشی سرپوشیده و روباز برای استفاده دانشجویان فراهم است. در کایسری در داخل محوطه پردیس سالن ورزشی سلیمان دمیرل با ظرقیت 2500 تماشاگر با استانداردهای بین المللی تاسیس شده، ورزش هایی مثل بسکتبال، والیبال، بدمینتون، هندبال، ژیمناستیک و تنیس روی میز در آن انجام می شود.

ظرفیت سالن ورزشی سرپوشیده مدرسه تربیت بدنی و ورزش 1500 نفر است. پردیس سومر دارای یک سالن ورزشی با ظرفیت 500 تماشاگر است. همچنین در محوطه دانشگاه کایسری زمین فوتبال سرپوشیده آتاترک با ظرفیت 250 تماشاگر ، 4 زمین تنیس در فضای باز ، 4 زمین بسکتبال در فضای باز ، 2 زمین والیبال فضای باز، استخر سرپوشیده نیمه المپیک و 3 زمین کوچک فوتبال در فضای باز وجود دارد. در طول زمستان، آخر هفته ها خدمات حمل و نقل اتوبوس به مرکز اسکی ارجیس ترتیب داده می شود تا دانشجویان از این مرکز بهره مند شوند.

تاسیسات ورزشی دانشگاه ارجیس ترکیه

خوابگاه ها

چهار خوابگاه در کایسری فعالیت می کنند. این خوابگاه ها شامل خوابگاه پسرانه ارجیس با ظرفیت 1726 دانشجو، خوابگاه دخترانه گوهر نسیبه با ظرفیت 2133 دانشجو، خوابگاه دختران ملک قاضی با ظرفیت 1340 دانشجو و خوابگاه مختلطKarma Develi با ظرفیت 424 دختر و 174 پسر در مجموع با ظرفیت 598 دانشجو است. ظرفیت اسکان دانشجویان در شهر در کل 5827 است.در خوابگاه ها هر نوع امکانات برای احتیاجات دانشجویان فراهم است.

رسالت دانشگاه ارجیس ترکیه

رسالت دانشگاه ارجیس ترکیه

دانشگاه ارجیس:

معاصر در آموزش و پرورش ،
تولیدکننده اطلاعات و فن آوری ،
کاربرد مداوم دانش و فناوری تولید شده برای منافع جامعه،
حس مسئولیت به محیط زیست و ارزشهای اساسی بشریت و
دانشگاهی است که در حوزه فعالیت خود پیشگام شناخته شده است.

چشم انداز دانشگاه ارجیس ترکیه

چشم انداز دانشگاه ارجیس ترکیه

• دانشجویانی که پرورش داده است، دارای تفکر علم گرا، پرسشگر، محقق، وفادار به ارزشهای جامعه ای که به آن تعلق دارند و افراد با اعتماد به نفسی باشند که می توانند جهانی فکر کنند،
• به عنوان عضوی از دانشگاه به آن افتخار شود،
• با آموزش، تحقیق و خدماتی که به جامعه ارائه می دهد به عنوان یک موسسه عالی آموزشی نمونه، در بین دانشجویان برتر کشور و جهان قرار گیرد.

پردیس های دانشگاه ارجیس ترکیه

مقاله پیشنهادی:
شرایط تحصیل در ترکیه

پردیس های دانشگاه ارجیس ترکیه

پردیس مرکزی

دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه وابسته به موسسه اعتباری و خوابگاه ها می توانند به راحتی با پای پیاده یا با اتوبوس و تراموای وابسته به شهرداری کلانشهر کایسری به پردیس رفت و آمد کنند. افرادی که در مرکز شهر و مناطق نزدیک به مرکز شهر زندگی می کنند نیز می توانند به راحتی و با اتوبوس و تراموا رفت و آمد کنند.

پردیس مرکزی کایسری

پردیس مرکزی دانشگاه ارجیس با 18 دانشکده، 3 مدرسه عالی، 6 مدرسه فنی حرفه ای، 7 انستیتو، 38 مرکز تحقیقاتی، 1350 تخت خوابگاهی، زمین فوتبال، زمین تنیس و 6 بیمارستان، سالنهای ورزشی باز و سرپوشیده وسالنهای کنگره - کنفرانس - نمایشگاهی در قسمت جنوب غربی کایسری بین مرکز شهر و مرکز منطقه تالاس قرار گرفته است. علاوه بر این، کافه تریا، مارکت، 4 شعبه بانکی و دستگاه خودپرداز نیز در داخل این پردیس قرار دارد.

دانشکده های دانشگاه ارجیس ترکیه

دانشکده های دانشگاه ارجیس ترکیه

 • دانشکده دندانپزشکی
 • داروسازی
 • ادبیات
 • علوم تربیتی
 • علوم پایه
 • هنرهای زیبا
 • علوم فضایی و هوانوردی
 • حقوق
 • اقتصاد و علوم اداری
 • الهیات
 • مدیریت
 • معماری
 • مهندسی
 • علوم بهداشتی
 • دانشکده کشاورزی سیرانی
 • علوم ورزشی
 • پزشکی
 • گردشگری
 • دامپزشکی

انستیتوها

 • تاریخ انقلاب ترکیه و آموزه های آتاترک
 • علوم تربیتی
 • علوم پایه
 • انستیتوی ژنوم و سلولهای بنیادی جوهر نسیبه
 • هنرهای زیبا
 • علوم بهداشتی
 • علوم اجتماعی

 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، قیصریه ، محله ینیدوگان

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe