الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه قاضی آنتپ GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

رتبه جهانی : +1001 قاضی آنتپ سالانه : 400 _ 5000 دولتی

توضیحات

تاریخچه

دانشگاه قاضی آنتپ که عنوان بزرگترین مرکز تجاری و صنعتی شهرستان قاضی آنتپ برای تحصیل در ترکیه است؛ واقع در منطقه جنوب شرق آناتولی ، فعالیت آموزشی خود را در سال 1973 با تاسیس واحد مهندسی مکانیک وابسته به دانشکده مهندسی دانشگاه فنی خاورمیانه آغاز کرد. در سال 1974 با افتتاح واحد مهندسی برق، ابن دو واحد به دانشکده مهندسی قاضی آنتپ تغییر یافتند.

در سال 1974 واحد علوم پایه و زبان تاسیس شده، در سال 1977 واحد شیمی کاربردی به آن اضافه شده است. در سال 1981 واحد مهندسی عمران تاسیس گردیده، در سال 1982 واحد شیمی کاربردی به واحد مهندسی صنایع غذایی و واحد علوم پایه به واحد مهندسی فیزیک تغییر یافته است. در 27 ژوئن 1987، با افزوده شدن دانشکده ها و مدارس عالی مختلف تازه تاسیس به دانشکده مهندسی، دانشگاه به یک موسسه حقوقی تبدیل شد.

دانشگاه قاضی آنتپ که از زمان تأسیس به سرعت به توسعه خود ادامه می دهد، با گسترش در استانها و نواحی اطراف، امکان تاسیس دانشگاه های جدید رابه واسطه دانشکده ها و مدارس عالی جدا شده از دانشگاه را فراهم کرده است.

پردیس های دانشگاه قاضی آنتپ

دانشکده ها، مدارس عالی و انستیتوهای دانشگاه قاضی آنتپ در 11 پردیس از جمله پردیس مرکزی، مدرسه فنی حرفه ای ناجی توپچواوغلو، اوغوزاِلی نیزیپ، اصلاحیه نورداغی، عَرَبان، جرابلوس، عفرین، عازیز و الباب، واقع شده اند.

امکانات خوابگاهی دانشگاه قاضی آنتپ

فرصت های خوابگاهی برای دانشجویانی که از شهرهای مختلف حضور دارند به واسطه خوابگاه های داخل و خارج از پردیس فراهم می شود. خوابگاه دخترانه ام الکلثوم با ظرفیت 3192، خوابگاه عبدالکبیر گوللواوغلو با 1460 نفر، خوابگاه دخترانه قاضی کند با 304 نفر، خوابگاه پسرانه نیلوفر با 1656 نفر، خوابگاه پسرانه شاهین بئی با 2232 نفر، خوابگاه اِزوگلین با 1005 نفر، خوابگاه نیزیپ با 744 نفر، خوابگاه اصلاحیه با 660 نفر و خوابگاه اوغوزاِلی با 310 نفر پذیرای دانشجویان می باشد.

برای دانشجویانی که امکان اسکان در خوابگاه ها را پیدا نمی کنند، گزینه های دیگری مانند خوابگاه، پانسیون ها و خانه هایی که توسط کارآفرینان خصوصی اداره می شوند وجود دارد و از نظر اقامتی هیچ مشکلی نخواهند داشت.

امکانات خوابگاهی دانشگاه قاضی آنتپ

رسالت

آموزش و تربیت افراد زبده و حرفه ای در زمینه های علمی، آموزشی، هنری و بهداشت و در چارچوب ارزشهای جهانی جهت خدمت رسانی بهینه به جامعه و سازمان ها.

چشم انداز دانشگاه قاضی آنتپ

قرار گرفتن در رده دانشگاه های برتر جهان در زمینه فعالیتهای تحقیقاتی علمی و آموزشی.
دانشگاه با کادر علمی قدرتمند، زیرساخت های فیزیکی، امکانات اجتماعی و فرهنگی گام های محکمی در جهت تبدیل شدن به یک دانشگاه جهانی برداشته است.

چشم انداز دانشگاه قاضی آنتپ

آکادمیک

دانشگاه قاضی آنتپ، با مدل آموزشی کارآموزی، همکاری دانشگاه و صنعت با پروژه های مشارکت اجتماعی و پروژه های دیگر، الگویی برای سایر دانشگاه های ترکیه می باشد. قاضی آنتپ دانشگاهی بین المللی است که با دانشکده هایی که در منطقه امن سوریه افتتاح کرده است آموزش خود را به سه زبان ارائه می دهد و با مطالعات علمی و هنری خود دانشگاهی پیشرو در منطقه است.

دانشکده های مهندسی، معماری و هوا و فضا به زبان انگلیسی و دانشکده پزشکی به دو زبان ترکی و انگلیسی خدمات آموزشی ارائه می دهند. در دانشکده الهیات کلاسهای اجباری زبان عربی و در دانشکده علوم اداری و اقتصادی کلاسهای مقدماتی اختیاری ارائه می شود. به علاوه 12 رشته تحصیلی در دانشگاه به زبان عربی ارائه می شود و تنها دانشگاه ترکیه با 3 زبان آموزشی است.

دانشگاه قاضی آنتپ از نوع دانشگاه دولتی است و امروزه شامل 20 دانشکده، 5 انستیتو، 2 مدرسه عالی و 11 مدرسه فنی حرفه ای می باشد. زبان آموزشی دانشگاه به سه زبان ترکی، انگلیسی و عربی می باشد. تعداد دانشجویان بیش از 46 هزار، تعدا پرسنل آموزشی 1786 و پرسنل اداری آن 3368 نفر می باشد. مساحت کل دانشگاه در حال حاضر، 3.446.113 متر مربع است.

دانشکده های دانشگاه قاضی آنتپ

دانشکده های دانشگاه قاضی آنتپ

دانشکده مهندسی، دانشکده پزشکی، دانشکده ادبیات و علوم پایه، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشکده تربیت معلم قاضی آنتپ، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده معماری، دانشکده علوم اداری و اقتصادی اصلاحیه، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده تربیت معلم نیزیپ، دانشکده حقوق، دانشکده الهیات، دانشکده ارتباطات، دانشکده علوم هوا و فضا، دانشکده گردشگری، دانشکده تربیت معلم عفرین(سوریه)، دانشکده علوم اسلامی عازیز(سوریه)، دانشکده علوم اداری و اقتصادی الباب(سوریه)، دانشکده علوم ورزشی.

انستیتوهای دانشگاه قاضی آنتپ

انستیتوهای دانشگاه قاضی آنتپ

انستیتوی علوم پایه، انستیتوی علوم بهداشتی، انستیتوی علوم اجتماعی، انستیتوی تربیت معلم و انستیتوی مهاجرت

امکانات دانشگاه قاضی آنتپ

دانشگاه با دارا بودن امکانات پیشرفته کتابخانه، آزمایشگاه های تحقیقاتی مدرن و زیرساخت های پردازش اطلاعات که به دانشجویان و کلیه کادر علمی خود ارائه می دهد، از انواع فعالیت های تحقیق و توسعه در بالاترین سطح، پشتیبانی می کند. جوامع دانشجویی با رویدادهای مختلف به طور چشمگیری به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی کمک می کنند و بسیاری از جلسات علمی با حضور چهره های شناخته شده در زمینه های اقتصادی، سیاسی و بین المللی مربوط به کشور، برگزار می شود.

از ژوئن 2017، 132،565 کتاب چاپی، 24،212 مجله چاپی، 2261 پایان نامه و 2205 عدد DVD-VCD در کتابخانه های دانشگاه وجود دارد. علاوه بر این، از طریق اشتراک در 43 پایگاه داده، 145.880 کتاب الکترونیکی، 56.435 مجله الکترونیکی، بیش از 4.473.504 پایان نامه الکترونیکی و 176.145 عدد استاندارد در دسترس کاربران قرار گرفته است.

امکانات دانشگاه قاضی آنتپ

رویدادهای فرهنگی و ورزشی

رویدادهای مختلفی مانند نمایشگاه ها، تئاتر و کنسرت ها سهم قابل توجهی در حیات اجتماعی و فرهنگی قاضی آنتپ و منطقه دارند. این رویدادها اکثرا در مرکز کنگره و هنر ماوراء واقع در پردیس دانشگاه، برگزار می گردند. به علاوه دانشکده های ادبیات و علوم پایه، مهندسی علوم اداری و اقتصادی، و واحد زبانهای خارجی و سالن های کنفرانس کتابخانه مرکزی نیز، میزبان فعالیتهای مختلف اجتماعی و علمی است.

سالن های کشتی و تناسب اندام، تنیس روی میز، فوتبال داخل سالن و روی چمن، زمین های دو و میدانی، استخرهای شنای نیمه المپیک روباز، 6 زمین بسکتبال روباز، 10 زمین والیبال روباز، 3 زمین تنیس و یک سالن ورزشی با ظرفیت 500 تماشاگر، تحت نظارت اداره بهداشت، فرهنگ و ورزش دانشگاه و در داخل پردیس، به دانشجویان فرصت شرکت در فعالیت های ورزشی را می دهد.

رویدادهای فرهنگی و ورزشی دانشگاه قاضی آنتپ

خدمات خارج از کشور دانشگاه قاضی آنتپ

در چارچوب پروتوکل همکاری که بین دانشگاه قاضی آنتپ و دانشگاه حلب سوریه امضا شده، یک مرکز آموزش زبان ترکی در حلب تاسیس گردیده است. در این مرکز، مسئولین آموزشی به شهروندان سوری زبان ترکی را آموزش می دهند.
علاوه بر این، جلسات علمی مشترکی در خارج از کشور با دانشگاه های مختلف به ویژه دانشگاه های کشورهای اروپایی برگزار می شود. در این راستا، برخی از اساتید دانشگاه برای تحقیق و افزایش دانش و تجربه خود به دانشگاه های مختلف خارج از كشور گمارده می شوند.

دانشگاه در چارچوب برنامه های اراسموس با بسیاری از دانشگاه های خارجی توافق نامه های دو جانبه ای داشته و جهت بهره مندی دانشجویان و اعضای هیئت علمی از این خدمات، زیرساخت ها و شبکه اطلاعات لازم را ایجاد کرده است.
به غیر از اراسموس، دانشگاه قاضی آنتپ پروتكل ویژه ای را با دانشگاه دولتی موری در آمریكا در زمینه همبستگی متقابل، تبادل دانشجو و استاد و توسعه برنامه امضا كرده است. علاوه بر این، در چارچوب پروتکل همکاری و همبستگی با شهر دویسبورگ در آلمان، فعالیت ها در زمینه همکاری با دانشگاه دویسبورگ در حوزه آموزشی ادامه دارد.
علاوه بر این، با تحقق برنامه تبادل مولانا توسط شورای آموزش عالی (YÖK)، دفتر هماهنگی سازمانی مولانا تاسیس شده و در دفتر روابط بین الملل ارائه خدمات می کند.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، قاضیان تپه ،شهید کامیل

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe