الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه اقتصاد ازمیر (İzmir Ekonomi Üniversitesi)

رتبه جهانی : 3681 ازمیر سالانه : 750 _ 10000 خصوصی

توضیحات

اتاق بازرگانی ازمیر (IZTO) یکی از سازمان های خصوصی پیشرو ترکیه است که در سال 1885 تاسیس شد و به واسطه توسعه مداوم خود، تعداد اعضای آن به 80 هزار رسید.

اتاق بازرگانی ازمیر، که سه قرن را پشت سر گذاشته است، از زمان کنگره اقتصاد ازمیر در سال 1923 با مشارکت مصطفی کمال آتاتورک، نماد نوآوری و تغییر گردید.

این بنیاد که با حمایت خیرین ازمیر، به سرعت در حال رشد بود، با افتتاح ساختمان های مدرسه ابتدایی، دبیرستان حرفه ای صنعتی سلیمان تاشتکین بنیاد İTO و دوره های حرفه ای، بسیاری از دانش آموزان را تعلیم داد.

در سال 1995 به بنیاد آموزش و تجارت اتاق بازرگانی ازمیر تبدیل شد. در تاریخ 14 آوریل 2001 نیز دانشگاه غیرانتفاعی اقتصاد ازمیر با 2 دانشکده، 5 مدرسه حرفه ای و دو انستیتو، تاسیس شد.

در تاریخ یک ژوئیه 2001، با حمایت شهرداری وقت ازمیر احمد پیریشتینا، به پردیس بالچووای امروزی انتقال یافت. دانشگاه اقتصاد ازمیر که فعالیت آموزشی خود را با 288 دانشجو آغاز کرده است، با قرارگیری در بین دانشگاه های پر ترجیح، تا به امروز 16 هزار و 200 فارغ التحصیل داشته است.

دانشگاه اقتصاد ازمیر سالانه با حدود 10 هزار دانشجو، با مجموع 464 آکادمیسین که 59 نفر آنها خارجی هستند، فعالیت آموزشی خود را به پیش می برد.

اتاق بازرگانی ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر با 35 رشته در مقطع کارشناسی، 28 رشته کاردانی، 30 رشته کارشناسی ارشد و 6 رشته دکترا، با گام هایی استوار به توسعه خود ادامه می دهد. دانشگاه اقتصاد ازمیر، اولین دانشگاه خصوصی در منطقه اژه می باشد.

زبان آموزش در دانشگاه اقتصاد ازمیر در بسیاری از بخش ها به انگلیسی و در بعضی بخش ها به ترکی ارائه می شود.

رسالت دانشگاه اقتصاد ازمیر

پرورش افراد مبتکر، پرسشگر و دارای ویژگی های رهبریت، با تفکری کارآفرینانه و منتقدانه، که به آموخته هایشانزر اکتفا نکرده و با تحقیقات اساسی به پیشرفت علم کمک می کنند.

تبدیل به یک موسسه آموزش عالی برجسته که جامعه را با آموزش با کیفیت و تحقیقات علمی در سطح جهانی هدایت کند.

ارزش های اساسی دانشگاه اقتصاد ازمیر

مشارکت : ایجاد محیط علمی در سطح جهانی، شفاف، منعطف، کثرت گرا و مستعد همکاری

نوآوری: شرکت در فعالیتهای تحقیق و توسعه موثر، خلاقانه و میان رشته ای با سطح بالای علمی.

ارزش های اساسی دانشگاه اقتصاد ازمیر

مسئولیت اجتماعی: مسئول بودن نسبت به مدیریت موثر منابع اجتماعی، تولید دانش جهانی، گسترش و به کارگیری آن به واسطه حرکت در راستای محیط و جامعه.

کمال گرایی: در پی بهترین ها بودن در هر زمینه ای مثل تلاش برای توسعه شهر و کشور، پرورش نسل هایی که ترکیه نیازمند آنهاست و ...

مقاله پیشنهادی:
شرایط تحصیل در ترکیه

همکاری های دانشگاه اقتصاد ازمیر

به عنوان دانشگاه اقتصاد ازمیر، مدل ادغام دانشگاه - شهر کامپوس ازمیر " Kampüsİzmir " که الگویی برای ترکیه است را اجرا کرده ایم.

با استفاده از مدل کامپوس ازمیر، فرصت "کارآموزی تضمین شده"، "شغل رفرانس دار"، "بورس تحصیلی مداوم" و "ارتباط جهانی" را برای دانشجویان خود فراهم کرده ایم. در راستای مدل کامپوس ازمیر، دانشجویان می توانند قبل از فارغ التحصیلی در مراکز لوجستیک، حوزه هایی با فن آوری بالا، کارخانه ها، بیمارستان ها و واحدهای خدمات دولتی ازمیر کار کنند.

دانشگاه با 3 هزار و 252 شرکت همکاری می کند. دانشجویان نه تنها در ترکیه بلکه در بسیاری از کشورها در شرکت های معتبر و پیشرو در بخش مربوط به خود، به راحتی فرصت کارآموزی و سپس اشتغال را پیدا می کنند.

در میان شرکت هایی که دانشگاه با آنها پروتکل همکاری امضا کرده است، 41 شرکت خارجی قرار دارد. دانشجویان دانشگاه که از ارتباطات گسترده بین المللی دانشگاه نیز بهره مند می شوند، با موفقیت، تمثیلگر کشور در مناطق مختلف جهان هستند.

دانشکده های دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر با 175 دانشگاه اروپایی توافق نامه اراسموس امضا کرده است تا افراد بیشتری بتوانند از برنامه اراسموس در زمینه های مختلف بهره مند شوند.

دانشکده های دانشگاه اقتصاد ازمیر

  • ادبیات
  • علوم پایه
  • طراحی و هنرهای زیبا
  • حقوق
  • ارتباطات
  • مدیریت
  • مهندسی
  • علوم بهداشتی
  • پزشکی

زندگی در دانشگاه اقتصاد ازمیر

پردیس بالچووا به راحتی با مترو و یا اتوبوس قابل دسترسی است. گفتگوها، کنسرت ها، رویدادها و جشنواره های خارق العاده با حضور چهره های مشهور در پردیس برگزار می گردد.

دانشجویان بسته به علایق و سلیقه خود می توانند به یکی از بیش از 50 باشگاه دانشجویی دانشگاه بپیوندند و در فعالیت های برگزار شده در دانشگاه شرکت کنند.

خوابگاه دانشگاه اقتصاد ازمیر

خوابگاه دانشجویی دانشگاه اقتصاد ازمیر برای تأمین نیاز اقامتی دانشجویان از ترکیه و خارج از کشور در یک محیط سالم، ایمن و تمیز و حمایت از شرایط زندگی جمعی تأسیس شده است. دانشجویانی که در مسافتی بیش از 50 کیلومتر از دانشگاه قرار دارند، می توانند از خوابگاه دانشگاه استفاده کنند.

خوابگاه دانشجویی که فعالیت خود را از سال 2006 آغاز کرده، در داخل پردیس دانشگاه قرار دارد. ساختمان خوابگاه 8 طبقه بوده، با ظرفیت 171 تخت برای دانشجویان پسر و 272 تخت برای دانشجویان دختر می باشد.

خوابگاه دانشگاه اقتصاد ازمی

دانشگاه تمام تلاش خود را انجام می دهد تا دانشجویان در خوابگاه احساس کنند که در خانه دوم خود هستند و بدین منظور با شعار "به خانه خود خوش آمدید"، از آنها استقبال می کند.

باشگاه های دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشگاه اقتصاد ازمیر با 70 باشگاه دانشجویی، محیطی ورزشی و اجتماعی برای دانشجویان فراهم کرده است. دانشجویان می توانند در حوزه مورد دلخواه خود به فعالیت بپردازند.

پردیس هوشمند دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشگاه به واسطه آموزش از طریق "پردیس هوشمند"، یادگیری موثر را میسر می سازد، یادگیری را به ساعت درس محدود نمی کند و دسترسی به مطالب درسی را در محیط دیجیتال فراهم می کند. پردیس هوشمند امکان اتصال زنده به فضای درسی دیجیتال و پیگیری درس ها مقدور است.

فعالیت های ورزشی دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشجویان در دانشگاه می توانند در تیم های بسکتبال، قایقرانی، فوتبال، فوتبال آمریکایی، تنیس، والیبال، شنا، شطرنج، کوهنوردی، تکواندو و ووشو که توسط مربیان مجرب در طول سال آموزش داده می شود، شرکت کنند.

پردیس هوشمند دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشجویان همچنین می توانند از مجموعه ورزشی بالچووا که 5 دقیقه پیاده تا پردیس دانشگاه فاصله دارد، استفاده کنند.

کتابخانه دانشگاه اقتصاد ازمیر

در کتابخانه دانشگاه، به واسطه منابع الکترونیکی و مجموعه کتاب های غنی، دانشجویان می توانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

کتابخانه شامل 58 هزار کتاب چاپی و یک میلیون و 49 هزار کتاب الکترونیکی و 22 لپ تاپ است. دانشجویان همچنین می توانند از آرشیو فیلم و موسیقی بهره مند گردند.

 

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، ازمیر ، بالکووا ، خیابان ساکاریا

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe