الو اپلای

مشاوره رایگان با کارشناسان الواپلای

0912-4071406 - 0912-4071406

alo@aloapply.com

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول (Yıldız Teknik Üniversitesi)

رتبه جهانی : 251 _300 استانبول سالانه : 250 _ 500 دولتی

توضیحات

تاریخچه

دانشگاه فنی ییلدیز استانبول(Yıldız Teknik Üniversitesi) یکی از مراکز علمی برای تحصیل در ترکیه است؛ در سال 1911 مدرسه ای تحت عنوان مکتب عالی(Mekteb-i Âlisi )، به منظور تأمین نیازهای "تکنسین های فنی" (با نام قدیمی کونداکتور و نام جدید تکنسین)، براساس برنامه درسی "Ecol De Conducteur" پاریس تاسیس گردید و در تاریخ 22 آگوست 1911 ثبت نام دانشجویان آغاز شد. در سال 1922، نام این مدرسه به مدرسه علمی Nafia تغییر یافت و دوره تحصیلی به 2.5 سال در سال 1926 و 3 سال در سال 1931 افزایش یافت.

درباره دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

به دلیل افزایش فعالیت های بازسازی و لزوم خدمات فنی در ترکیه، به منظور پر کردن خلا ایجاد شده بین مهندسین عالی و تکنسین های فنی، مطابق قانون شماره 3074 که در 19 دسامبر 1936 وضع گردید و در 1 ژوئن 1937 به اجرا درآمد، مکتب فنی نافیا بسته شد و به جای آن مدرسه فنی تاسیس شد که شامل ارائه‌ی یک برنامه ی تحصیلی دو ساله برای تکنسین‌های فنی و یک برنامه ی چهارساله برای مهندسان می‌شد.

پس از واحدهای آموزشی عمران و مکانیک با شاخه های مهندسی و تکنسین فنی برای دانشجویان در اولین سال تاسیس، از سال تحصیلی 1942 و 1943 واحدهای برق و معماری در بخش مهندسی افتتاح شد.

با تصمیم وزارت آموزش و پرورش در تاریخ 07 ژوئن 1949، بخش مهندسی نقشه برداری تاسیس گردید و در سالهای تحصیلی 1949 تا 1950 به عنوان اولین موسسه پرورشی این شاخه از مهندسی، دوره های آموزشی را در ترکیه آغاز کرد.با افتتاح یک بخش تخصصی در مدرسه فنی استانبول در سال تحصیلی 1960-1959، پس از پایان یک سال تحصیلی، عناوین مهندسی و معماری عالی اعطا شد.

فعالیت های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

با وضع قانون شماره 1184 در مورد آکادمی های دولتی مهندسی و معماری در 3 ژوئن 1969، آکادمی به عنوان یک موسسه عالی خودمختار آموزشی و تحقیقی تاسیس شد. در سال 1971، مدارس عالی خصوصی طبق قانون شماره 1472 بسته شدند و از این میان واحدهای مربوط به مهندسی به آکادمی دولتی مهندسی و معماری استانبول وصل شدند.

مدارس عالی مهندسی، آکادمی دولتی مهندسی و معماری کوجااِلی و دانشکده ها و واحدهای مرتبط با مدرسه فنی حرفه ای کوجااِلی که در دوره سالهای دانشگاه ییلدیز(1992- 1982)، به واسطه آکادمی دولتی معماری و مهندسی وصل به این موسسه پیوستند، طبق قانون شماره 2809 به مورخه 30 مارس 1983، تحت عنوان دانشگاه ییلدیز تاسیس شدند.

فعالیت های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

سوابق دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

در تاریخ 3 ژوئیه 1992 و مطابق قانون شماره 3837، دانشگاه نام دانشگاه فنی ییلدیز استانبول(Yıldız Teknik Üniversitesi) را به خود گرفته؛ به 4 دانشکده برق- الکترونیک، عمران، مکانیک و شیمی- متالورژی تقسیم شده و مجدداّ سازماندهی شده است. همچنین دانشکده علوم اقتصادی و اداری به آن اضافه شده است.

دانشکده کوجااِلی و مدرسه فنی حرفه ای کوجااِلی با جدا شدن از دانشگاه، تحت دانشگاه کوجااِلی از نو سازماندهی شده است. امروزه دانشگاه با 11 دانشکده، 2 انستیتو، 2 مدرسه فنی حرفه ای، مدرسه عالی زبانهای خارجی و بیش از 36 هزار دانشجو، فعالیت آموزشی خود را به پیش می برد.

دوره های تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه، در پردیس های ییلدیز، داودپاشا و آیازآغا برگزار می شود. دانشگاه فنی ییلدیز از نوع دانشگاه دولتی می باشد.

سوابق دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

دانشکده های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

 • دانشکده تربیت معلم
 • دانشکده برق الکترونیک
 • دانشکده کشتی سازی و دریانوردی
 • دانشکده علوم اداری و اقتصادی
 • دانشکده عمران
 • دانشکدی شیمی- متالورژی
 • دانشکده مکانیک
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر و طراحی
 • دانشکده علوم کاربردی

انستیتوهای دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

 • انستیتوی علوم پایه
 • انستیتوی علوم اجتماعی

انستیتوهای دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

رسالت های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

توسعه افراد، اطلاعات و برنامه های کاربردی با حس مسئولیت در قبال جامعه

مسئولیت پذیر در قبال جامعه: اولویت دادن به رفاه اجتماعی، سهولت زندگی، برجسته کردن عنصر اخلاقی و انسانی، کمک به توسعه کشور، مسئولیت پذیر به محیط زیست، اهمیت دادن به ارزشهای فرهنگی، ایجاد زمینه همکاری، افزودن ارزش های عالی به جامعه.

اطلاعات: پیشرو در فعالیت های تحقیقاتی، توسعه فناوری، توسعه دانش مدرن با تولید روش های فن آوری.

افراد: افرادی که آموزش مادام العمر را هدف قرار داده اند، دارای تفکر تحلیلی هستند، از فرهنگ تعالی دفاع می کنند، در حوزه خود دارای قابلیت، کارآفرین، پرسشگر، خلاق، متفاوت، کاردان، با اعتماد به نفس و قادر به بیان دانش و مهارت خود هستند و افرادی برجسته در حوزه مطالعاتی خود پرورش می دهند.

برنامه های کاربردی: تبدیل به دانشگاهی جهانی در جهت تولید محصولات هنری، ارائه راه حل های علمی، تولید و اجرای مطالعات بین رشته ای، نوآوری ها و پروژه ها.

رسالت های دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

چشم انداز

تبدیل به دانشگاهی که هدایت گر جامعه، علم و انسان است، دانشگاهی که در اولویت ترجیح دانشجویان، اساتید و دنیای کار می باشد و نیز تبدیل به دانشگاهی معتبر و جهانی.

تکنو پارک دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

تکنوپارک دانشگاه فنی ییلدیز استانبول(Yıldız Teknik Üniversitesi) که فعالیت خود را در پردیس داوودپاشا در سال 2009 آغاز کرده و مطابق با اصل توسعه پایدار به توسعه خود ادامه می دهد، با افتتاح پردیس ایکی تللی به مساحت 23500 مترمربع در پایان سال 2014 ، امروزه در حوزه دفتر تحقیق و توسعه خدمات ارائه می دهد.

تکنوپارک دانشگاه فنی ییلدیز میزبان فعالیت های بسیاری از شرکتهای تحقیق و توسعه در بسیاری از بخش ها مانند نرم افزار، فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارتباطات از راه دور، الکترونیک، دارو، شیمی، انرژی، صنایع دفاعی، ساخت و ساز، مواد غذایی و... می باشد.

تکنو پارک دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

امکانات دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

دانشگاه فنی ییلدیز از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به خوابگاه‌های اسکان دانشجویان، سالن‌های غذاخوری، کتابخانه های مجهز، امکانات ورزشی مثل سالن های بدن سازی، زمین‌های فوتبال و بسکتبال و والیبال، استخر و.... اشاره کرد.

انجمن‌ها و گروه‌های دانشجویی مختلفی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی در دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می‌توانند با عضویت در این انجمن ها در کنار تحصیل به فعالیت‌های دانشجویی بپردازند و برای ورود به جامعه و محیط کار آماده شوند.

امکانات دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

رتبه بندی دانشگاه فنی ییلدیز استانبول

دانشگاه فنی ییلدیز در رتبه بندی اعلام شده در حوزه مهندسی توسط موسسه URAP در سال 2018- 2017، با رتبه 3 در ترکیه و 461 در جهان در بین 500 دانشگاه برتر قرار گرفت.
در رتبه بندی رشته های علمی در جهان در سال 2019- 2018 توسط موسسه URAP ، دانشگاه فنی ییلدیز یکی از 8 دانشگاه ترکیه بود که در بین 100 دانشگاه برتر جهان جای گرفت.

ویژگی های دانشگاه

آدرس و اطلاعات تماس

آدرس: ترکیه ، استانبول ، بشیکتاش

ارسال نظر

امتیاز خود را ثبت کنید

میانگین امتیاز کاربران: ۴.۳/۵

milad

تاریخ : 1400/11/02

in uni khobe